Haftanın Anketi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Bilim ve Teknik
Kurtulmuş: Aselsan mühendislerinin genç yaşta birer birer ölmeleri tesadüf değildir
08-12-2016 / 19:19
`Karanlık ellerin` Türkiye`nin yerli projelerini yapmasını engellediğini savunan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş,"Aselsan mühendislerinin genç yaşta birer birer ölmeleri herhalde tesadüf değildir" dedi.

Kurtulmuş: Aselsan mühendislerinin genç yaşta birer birer ölmeleri tesadüf değildir

’Karanlık ellerin’ Türkiye’nin yerli projelerini yapmasını engellediğini savunan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş,"Aselsan mühendislerinin genç yaşta birer birer ölmeleri herhalde tesadüf değildir" dedi.

Düzce Üniversitesi`nin Akademik Yıl Açılış töreninde konuşan Kurtulmuş Türkiye`nin yerli projelerini engellediğini ifade ederek, "Rahmetli Nuri Demirağ 1940`lı yılların sonunda neredeyse yüzde 100 yerli Türk uçağını imal etti. Avrupa ülkelerine satacak noktaya geldi. Hürkuş, şu an aynı isimle uçak yapıyoruz. Bu uçak satılma noktasına geldi ve bir karanlık el Nuri Demirağ`ın fabrikasını kapattı. Tenekeden arabaları, yabancı lisanslarla bu memlekette sattırdılar. Çünkü kendi uçağını yapan bir Türkiye, kendi arabasını yapan bir Türkiye, kendi savaş uçağını yapan bir Türkiye, kendi tankını yapan bir Türkiye, güçlü bir Türkiye olarak oynanan bu oyunlara izin vermezdi de ondan bunu yaptılar” dedi. ‘İSTİYORLAR Kİ TÜRKİYE PİYADE TÜFEĞİ İÇİN BEKLESİN’ Aselsan’da çalışan mühendislerin genç yaşta ölmelerinin tesadüf olmadığını kaydeden Kurtulmuş, “Bütün bunlara baktığımız za © AA/ AHMET BOLAT Kurtulmuş`tan Almanya`ya tepki: Dostane ilişkiler bakımından kabul edilebilir bir durum değil man isterler ki Türkiye bir tane piyade tüfeği almak için elin gavurunun kapısında diz çöküp beklesin. Türkiye böyle bir ülke değildir. Türkiye böyle bir ülke olmayacaktır" diye konuştu.


Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com