Haftanın Anketi
Bilim ve Teknik
MMO seçiminden hezimetle çıkan AKP`li mühendisin mektubu
26-01-2016 / 17:15
Makina Mühendisleri Odası (MMO) İstanbul Şube seçimlerinde AKP`liler bir kez daha hezimete uğrarken, AKP`li bir mühendisinin sonuçlara isyan eden mektubunda önemli itiraflar yer aldı.

 Makine Mühendisleri Odası (MMO) İstanbul Şube yönetim kurulu seçimlerini bir kez daha sol çizgideki "Demokrat Mühendisler" kazanırken, AKP`li bir mühendis yaşadıkları hezimet nedeniyle kendi arkadaşlarına isyan etti ve önemli itiraflarda bulundu. 17 Ocak Pazar günü Şişli`deki Karagözyan Ermeni İlkokulu`nda yapılan 32. dönem yönetim kurulu seçimlerine, Demokrat Mühendisler, Demokrat Mühendis Dayanışması ve Değişim Grubu ismiyle üç ayrı grup katıldı. 3370 mühendisin oy kullandığı seçimlerde Demokrat Makina Mühendisleri (Mavi liste) 2178, Demokrat Mühendis Dayanışması (Yeşil liste) 327 oy alırken, AKP tarafından desteklenen Değişim Grubu (Sarı liste) 865 oy aldı.

Seçimin ardından mühendislere e-posta gönderen bir AKP`li mühendis, sonuçlardan dolayı arkadaşlarına isyan ederken, önemli itiraflarda da bulundu.

Sol oylar ile sağ oylar arasındaki farkın 1640 olduğunu belirten ismini açıklamadığımız AKP`li mühendis, "Bu manzaradan hepimiz utanmalıyız. Rabbim ahirette davasına ülküsüne ümmetine kardeşine sahip çıkmayanlardan hesap sorsun. Amin." ifadelerini kullandı.

Solcular kar kış demeden geldi, bizim beslemeler...

Solcuların kar kış demeden oy kullanmaya geldiği ancak tüm devlet olanaklarını kullanmalarına rağmen AKP`lilerin gelmediği belirtilen mektupta, AKP`li mühendisler için "besleme" ifadesi kullanıldı ve devlet kaynaklarının nasıl çalındığı şu sözlerle itiraf edildi:

"Bizim beslemeler ise altlarında devletin arabası ceplerinde devletin telefonu, müdürlük, başkanlık, genel müdürlük makamları çifter çifter maaşları, şeyim şeyde canım cennette hayatları ile kalkıp seçime gelmiyorlar. Yazıklar olsun." 

20 yıldır bizden olmayanı işe almadık ama...

Mektupta ayrıca, son 20 yılda İBB ve bağlı şirketlerine, devlet dairelerine, bunlara hizmet veren müteahhitlere AKP`li ve Fazilet Partililer dışında kimsenin işe alınmadığı, buna rağmen oda seçimlerinde hezimet yaşandığı vurgulandı.

Söz konusu mektubun tamamı şöyle:

Sevgili arkadaşlar,

Makina Mühendisleri Odası seçimlerinde ne yazık ki, ümmetçi, milliyetçi muhafazakar sağ grup dediğimiz arkadaşlarımız seçimleri kazanamadılar.

Sol grup ikiye bölünmüş durumda idi. Mevcut oda yönetimi Demokrat Makine Mühendisleri mavi liste 2178 oy aldı. Daha eylemci DHKPC, PKK yanlısı, Marksist olarak bilinen Demokrat Mühendis Dayanışması Yeşil liste ise 327 oy aldı.

Bizim ümmetçi, Müslüman, milliyetçi, muhafazakar dediğimiz arkadaşlarımız ise Sarı liste 865 oy aldı.

Toplamda sol oylar sayısı 2505 olup, sağ oylar sayısı ise 865`te kaldı. Arada tam 1640 oy fark var.

Sevgili arkadaşlar,

Bu manzaradan hepimizi utanmalıyız. Rabbim ahirette davasına ülküsüne ümmetine kardeşine sahip çıkmayanlardan hesap sorsun. Amin.

İslam düşmanı, her fırsatta Müslümanları aşağılayan, gerici yobaz gibi sözlerle en basiti ile hakaret eden, sürekli eylem ve yıkıcı faaliyet ve yıkıcı fikirleri ile ülkemize ve insanlarımıza zarar veren. Yapılan her işe karşı çıkan, 3-5 iyi fikri yanında yüzlerce zararlı düşünceleri ile fitne ve fesat çıkaran bu kafadaki yaşlı genç kişiler kar kış demiyor seçime oy kullanmaya geliyor.

Bizim beslemeler ise altlarında devletin arabası ceplerinde devletin telefonu, müdürlük, başkanlık, genel müdürlük makamları çifter çifter maaşları, şeyim şeyde canım cennette hayatları ile kalkıp seçime gelmiyorlar.

Yazıklar olsun. Yazıklar olsun. Geçen sene sağ gurup iki liste yaptı, ayrıldılar bahanesi vardı. Bu sene ne oldu. Birleşip tek liste girdiler. Ne oldu?

İçler bozuk içler. İman, kararlılık, kişilik tam oturmamış. Omurgasızlık, takiyye o biçim.

1994 yılında büyük şehir belediyeleri, alındı. Ardından hükümet olundu. Aradan tam 20 yıl geçti. Bu 20 yıl zarfında İBB ve bağlı şirketlerine, devlet dairelerine, bunlara hizmet veren müteahhitlere binlerce mühendis işe alındı. O biçim referanslar istendi. Ak partili, Fazilet partili veya sempatizanı olmayan, abdestsiz namazsız müslüman düşmanı kişiler işe alınmadı.

Öyle değil mi. Öyle.

Ben seçim yerine gittim. Akşama kadar da bekledim. Her ne kadar makine mühendisi olmasam dahai hem arkadaşlarımı görürüm. Hem de moral ve destek veririm diye düşündüm.

Benim gözümde, seçime gelmeyen oy vermeyen kişi, savaşta arkadaşını bırakıp kaçan düşmana teslim eden kişi gibidir.

MMO seçiminden hezimetle çıkan AKP`li mühendisin mektubu

Makina Mühendisleri Odası (MMO) İstanbul Şube seçimlerinde AKP`liler bir kez daha hezimete uğrarken, AKP`li bir mühendisinin sonuçlara isyan eden mektubunda önemli itiraflar yer aldı.

Kimse kusura bakmasın. Bunlar tespit edilip haklarında gerekli işlem yapılmalı, sol görüşlü, devrimci, dhkp`li, pkk`lı marksist olarak tanımlanmalıdır. Çünkü seçim cephesinde, arkadaşlarını bırakıp karşı tarafa teslim etmiştir.

Ayrıca, belki sakal, belki gümüş yüzük, belki bir şeyhe bağlanma vb dış görünüş ile bizimkileri kandırmış hak etmediği menfaatler elde etmiştir. Bu müminlerin haklarını yemek anlamında düşünülebilir.

Bundan sonra bulunduğum her ortamda, bu kişiler ile uğraşacağım.

Bizden görünüp bize sahip çıkmayanlar yerine bizim fikirden olmayan bildiğimiz kişiler diyalog kurmak daha iyidir.

Faydasız dost görünen yerine, faydalı düşman daha hayırlıdır. (ilerihaber)


Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com