Haftanın Anketi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Dünya
Alevi kadınları canlı kalkan yapan İslam Ordusu lideri öldürüldü
27-12-2015 / 02:57
Doğu Guta`daki İslam Ordusu toplantısını vuran Suriye jetleri, aralarında Zehran Alluş`un da bulunduğu 14 cihatçı lideri öldürdü.

 Alevi kadınları canlı kalkan yapan İslam Ordusu lideri öldürüldü

Doğu Guta`daki İslam Ordusu toplantısını vuran Suriye jetleri, aralarında Zehran Alluş`un da bulunduğu 14 cihatçı lideri öldürdü.

Suriye`de, başkent Şam`ın doğusundaki önemli cephede bir devir kapandı. Kalesi Doğu Guta`daki Duma olan Suudi Arabistan destekli Zehran Alluş, beraberinde 14 cihatçı ile toplantı yaparken Suriye jetlerinin hedefi oldu. El Marc`daki saldırıda, Zehran Alluş`un öldürüldüğü duyuruldu.

Türkiye ve İngiltere`ye de giderek "muhalefeti birleştirme" görüşmeleri yapan Alluş, son zamanlarda "mezhepçi" kimliğini geri plana itmeye çalışarak Batı`da "ılımlı" görünmeye çalışıyordu.  Alluş`un ölümü, Doğu Guta`da cihatçı grupların birbirlerine karşı harekete geçtiği bir dönemde geldi. Alluş`un Suriye ordusu ile bir ateşkese yeşil ışık yaktığı, bu nedenle diğer gruplarla arasının açıldığı iddia ediliyordu.

ALEVİ KADINLARI CANLI KALKAN YAPMIŞTI

Alluş, İstanbul`da AKP`nin davetlisi olarak bulunurken Fua ve Kefraya`da cihatçılara karşı direnen 40 bin Suriyelinin kafalarının kesilerek öldürülmeleri emrini vermiş, ardından da Londra`ya gitmişti. Ancak köylerin direnişi hala kırılamadı.

Ayrıca, Alevi kadınları ve esir Suriye askerlerini canlı kalkan yaparak Doğu Guta`da kafesiçinde dolaştırmasıyla da tanınmıştı!

İslam Ordusu adlı silahlı grubun lideri Zehran Alluş’un 2015 yazında İngiliz istihbarat servisinin davetlisi olarak Londra’ya gittiği basına yansımıştı.


Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com