Haftanın Anketi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Güncel
YTÜ KARİYER PANAYIRI BÜYÜK SES GETİRDİ!
10-04-2017 / 11:05
Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Kulübü tarafından 28-29-30 Mart`ta Taş Bina önünde düzenlenen Kariyer Panayırı büyük ses getirdi.

KARİYER VE EĞLENCENİN BİR ARAYA GELDİĞİ KARİYER PANAYIRI BÜYÜK SES GETİRDİ!

Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Kulübü tarafından 28-29-30 Mart’ta Taş Bina önünde düzenlenen Kariyer Panayırı’nda, çeşitli şirket sunumlarıyla birlikte katılımcı firmaların kurdukları stantlarda sayısız iş-staj imkanı yakalama fırsatı sunularak ünlü isimlerle gerçekleştirilen söyleşiler ve sponsor ürünler eğlenceyi zirvede yaşattı. 1200 metrekarelik alan kaplayan Arçelik’in Platin Katılımcı, Türk Havayolları’nın ise Altın Katılımcı olarak yer aldığı Kariyer Panayırı, yoğun ilgiyle üç gün boyunca öğrencilerle buluştu.

Damla Colbay Söyleşisi

İçerde dizisinde “Eylem” karakterini canlandıran Damla Colbay, ilk gününde Kariyer Panayırı konuğuydu. Colbay, ilk olarak son zamanların en çok tutulan İçerde dizisinden bahsetti. Bu projede, bu kadroyla çalışmaktan gurur duyduğunu belirtti. Oyuncu olmaya nasıl karar verdiğini anlattıktan sonra sorulara cevap vermeye başladı. Hayata karşı bakış açısının hep olumlu olduğunu söyleyen Colbay, imkansız diye bir şey olmadığına inandığını belirtti. Son olarak her şeyden mutlu olmayı ve anı yaşamayı çok önemsediğini belirterek sözlerini sonlandırdı.

Serdar Gökalp Söyleşisi

Kariyer Panayırı’nın ikinci gününde ilk söyleşi Serdar Gökalp’leydi. Soru-cevap şeklinde ilerleyen keyifli sohbette Gökalp, ilk yayınını anlattı. Herkesin aksine televizyondan başlayıp sonradan radyoya geçişinden bahsetti. “Radyo benim işim.’’ diyerek kendisi için radyonun önemini belirtti. “Hiç konuşacak bir şey bulamadığınız oldu mu?’’ sorusuna “Hiç olmadı. Ben mizah yapıyorum. Çok takıldığım olmuyor açıkçası. Genelde beni arayanlar, benden daha komik oluyor.’’ şeklinde yanıt verdi. Son olarak ünlü telefon şakalarını anlatarak söyleşiyi bitirdi.

Alina Boz Söyleşisi

Kariyer Panayırı’nın ikinci gününün ikinci söyleşisinde Paramparça dizisiyle tanınan Alina Boz’la keyifli bir sohbet geride bırakıldı. Hayatından kısaca bahseden Alina Boz, okurken oyunculuk yapmanın zorluklarını anlattı. İlk setinde oyunculuktan çok nerede nasıl davranması gerektiğini ve yaşça diğer oyunculardan küçük olmanın sette ne gibi sorumluluklar getirdiğini paylaştı. Paramparça’nın setini anlattı ve canlandırmış olduğu “Hazal” karakterinin ne kadar zor olduğuna değindi. Oyunculuğun onu ve hayatını değiştirmediğini, her zaman sorumluluklarının farkında olduğunu belirtti. Son olarak ünlü olmanın en güzel yanının karşındaki insana kendinden bir şeyler katmak olduğunu ekleyerek alkışlar eşliğinde sohbeti bitirdi.

Burcu Biricik Söyleşisi

Hayat Şarkısı dizisinin “Hülya” rolünü canlandıran güzel oyuncu Burcu Biricik, Kariyer Panayırı’nın üçüncü gününde ağırlandı. Burcu Biricik, bütün heyecanıyla ve enerjisiyle katıldığı söyleşinin ilk üniversite söyleşisi olduğunu ve bunun için öğrencilere olan minnettarlığını dile getirerek konuşmasına başladı. Öncelikle kariyerinden, oyunculuk için ilk deneyimlerinden ve çabalarından, sette geçen güzel anılarından bahsetti ve ardından öğrencilerin sorularını samimiyetle cevapladı. “Sizi işinizde en çok ne mutlu eder?” sorusuna ise “Her iş, benim için bir öncekinin tesadüf olmadığını kanıtlasın.” diyerek cevapladı. Son olarak “Kalbinizin sesini dinleyin. Hisleriniz, sizi doğru yere götürecektir. Gözlerinizden çıkan ışıltılarla parlamaya devam edin ve kimseye muhtaç olmayın.” diyerek öğrencilere tavsiyede bulundu.

Katılımcı Firmalar

Akçansa, Akkök Holding, Albaraka, Allianz, Anadolu Grubu, Arçelik, AvivaSA, BDO Denet, Belgin, Bosch, Çimsa, Çimtaş, Decathlon, Deloitte, Enerjisa, Etiya, Fibabanka, Ford Otosan, Garanti Bankası, General Mobile, Göl Yatırım Holding, Grundfos Turkey, Havelsan, Karaca, Kone, L’oreal, Mazars Denge, Mercedes-Benz, MTU, RDC Partner, Sodexo, Softtech, TEI Tusaş, Teksan, Topkapı Grup, Türk Hava Yolları, Zaimoğlu Holding, Zingat.

Sivil Toplum Kuruluşları

Genç TEMA, JCI Bahçeşehir, Kızılay, LÖSEV, SERÇEV.

Sponsor Firmalar

Battalbey Çiğköfte, Çiğköfteci Sait, Elvan Gıda, Kervan, Nescafe, Oses Çiğköfte, Penguen, Redbull, Ülker.


Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com