Haftanın Anketi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Güncel
CHP`nin kedisi Şero kongrede katılımcılara seslendi
11-05-2017 / 21:07
Bursa`da Nilüfer Belediyesi`nin ev sahipliğinde düzenlenen `2. Sokak Hayvanları Refahı Kongresi` başladı. Katılımcılara CHP Genel Merkezi`nin kedisi Şero, slayt şeklinde yapılan sunumla seslendi

 CHP`nin kedisi Şero kongrede katılımcılara seslendi

Bursa`da Nilüfer Belediyesi`nin ev sahipliğinde düzenlenen `2. Sokak Hayvanları Refahı Kongresi` başladı. Katılımcılara CHP Genel Merkezi`nin kedisi Şero, slayt şeklinde yapılan sunumla seslendi.

Nilüfer Belediyesi ve Bursa Veteriner Hekimler Odası işbirliğiyle 2. Sokak Hayvanları Refahı Kongresi Crown Plaza Otelde başladı.

 

Kongrede hayvanları koruma kanununda yapılabilecek değişiklikler ve sokak hayvanlarının refahı adına yapılması gerekenler konuşuldu.

`SİZ İNSANLAR KADAR BİZİM DE HAKKIMIZ VAR`

Toplantının başında Şero`nun fotoğrafı kullanılarak seslendirme yapılan sunumda, şunlar söylendi:

"Benim adım Şero. Ben bir kediyim. CHP genel merkezinde yaşıyorum. CHP`nin resmi kedisiyim. Fotoğrafta eşlik ettiğim hayvanseverin İnsan Hakları ve Doğadan Sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcımız ve İzmir Milletvekili Zeynep Altıok. Yazardır aynı zamanda. Birde şimdi genel merkeze Poyraz isminde bir köpek geldi. Ama ben daha popülerim. Zeynep Altıok halasının sağlık sorunu sebebiyle gelemeyince beni görevlendirdi. Sokak hayvanları adına konuşmak üzere buradayım. Her canlının, siz insanlar kadar, bizim de hakkımız var."

Şero`nun sunumu
© FOTOĞRAF: DHA
Şero`nun sunumu

`HAYVANLARA EZİYETİN CEZAİ İŞLEME TABİ TUTULMASI ÖNEMLİ BİR GEREKLİLİK`

 

Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü ve Kongre Başkanı Fikriye Eker de hayvan hakları konusunda insanların yapması gerekenleri anlattı.

 

Eker, "Hayvanlara eziyetin Kabahatler Kanunu`ndan çıkarılarak sorumluların cezai işleme tabi tutulması önemli bir gereklilik. Kongremiz bilinç uyandırmak açısından sokak hayvanlarına ilişkin sorunların çözülmesine ilişkin katkı sağlamayı amaçlıyor" dedi.

`İNSANLARA EĞİTİMİN İLK AŞAMASINDAN İTİBAREN HAYVAN SEVGİSİNİ ÖĞRETMELİYİZ`

Kongrede konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ise hayvan hakları konusunda insanların bilinçlenmesini eğitime bağladı. Bozbey, "Küçük yaşta çocuklarımıza insan, hayvan, canlı sevgisi vermeliyiz. Bunun en etkili yolu ise eğitimdir. Eğitimin ilk safhasından itibaren hayvan sevgisini insanlara öğretmeliyiz" dedi.

13 Mayıs`a kadar devam edecek kongrede hayvan hakları konusunda yapılması gerekenler konuşulacak.

 


Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com