Haftanın Anketi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Güncel
İETT otobüslerine kaçak binen kişiler kimler?
26-11-2016 / 12:53
İETT ve Özel Halk otobüslerinde (ÖHO`de) Kamu Zararı Oluşturan 2 milyon 56 bin adet kaçak geçiş yapıldığı doğru mu? dedi.

İETT otobüslerine kaçak binen kişiler kimler?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisinin 2016 yılı Kasım ayı Meclis toplantıları devam ediyor. İBB Meclisinin CHP’li Üyeleri Affan Mahmut Keçeci, Erhan Aslaner, Zeynel Yılmaz, Sabiha Tüzünoğlu, Soydan Alkan ve Ümit Yurdakul’un imzaları ile meclis başkanlığına sunulan, oy birliği ile Başkanlık Makamına havale edilen önergede İETT otobüslerine kaçak binen yolcu sayısının 2 milyon 56 bin kişi olduğu belirtildi..

 
 

CHP’li Affan Keçeci’den Başkan Kadir Topbaş’a Çok Önemli Bir Soru: İETT ve Özel Halk otobüslerinde  (ÖHO’de) Kamu Zararı Oluşturan 2 milyon 56 bin adet kaçak geçiş yapıldığı doğru mu? dedi.. Başkan Kadir Topbaş’ı otobüse bindirerek İstanbulkart bastırdı..

 

İBB Meclis toplantısında yazılı önergesini sözlü okuyan Beşiktaş Belediyesi ve İBB Meclisi CHP Üyesi Affan Mahmut Keçeci, Sayıştay Raporunda yer alan İstanbul’da İETT ve Özel Halk Otobüslerinde  usulsüz geçiş yapılarak yararlanma ve kamuoyunu zarara uğratma konusunu Meclis gündemine taşıdı. CHP’li Keçeci önergesini okuyarak şunları söyledi ve şu soruları sordu: “2015 yılı denetimleri kapsamında İETT deki usulsüzlükleri bir bir ortaya çıkartan Sayıştay Başkanlığı, çeşitli sebeplerle kartları bloke edilen kişilerin, özel halk otobüsleri de dahil almak üzere toplu taşıma araçlarından ücretsiz olarak yararlandığını tespit etti.Uygulamanın kamu zararı doğurduğunu kaydeden Sayıştay denetçisi, incelemesinde, 382 bin 13’ü 2015 yılına ait olmak üzere toplamda 2 milyon 56 bin 608 adet kaçak geçiş olduğunu belirledi. Kaçak geçişlerin kara, deniz ve demiryolu toplu taşımacılığında olduğuna vurgu yapan denetçi, kartları bloke edilen ve kara listeye alınan kişilerin toplu taşımacılık hizmetlerinden istifade etmesine göz yumanların kamuyu zarara uğrattığını öne sürdü” denilmektedir. Böyle bir Sayıştay raporu var mıdır? Var ise, Sayıştay raporunda yer alan konularla ilgili görevliler hakkında inceleme veya soruşturma başlatılmış mıdır? 

Bu bağlamda aşağıdaki soruları sorma gereği doğmuştur; 

1- Böyle bir Sayıştay raporu var mıdır? 

2- Var ise, Sayıştay raporunda yer alan konularla ilgili olarak, görevliler hakkında inceleme veya soruşturma başlatılmış mıdır? 

Önergemizin yazılı olarak cevaplandırılması için başkanlık makamına havale edilmesini arz ederiz. 


Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com