Haftanın Anketi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kentsel Dönüşüm
544 Parsel Ülke Gündeminde
17-03-2018 / 17:37
Gürsel Tekin, Turgut Reis Mahallesi`ndeki projeye aykırı olarak yapılan 544 parsel`de yapılan inşaatın Danıştay tarafından bozulmasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi`ne ve parlamentoya kadar taşıyacaklarını söyledi.

544 Parsel Ülke Gündeminde

Gürsel Tekin, Turgut Reis Mahallesi`ndeki projeye aykırı olarak yapılan 544 parsel’de yapılan inşaatın Danıştay tarafından bozulmasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi`ne ve parlamentoya kadar taşıyacaklarını söyledi.

Esenler Turgut Reis mahallesinde bulunan 544 parsel ile ilgili CHP İstanbul milletvekili Gürsel tekin ve CHP İstanbul il yöneticisi Av. Ali Acar basın açıklaması yaptı.

 "Allah bunların gözlerini doyursun"

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin Turgut Reis mahallesinde 544 parsel ile ilgili Esenler Belediye başkan yardımcısı Ömer Çetinkaya ile görüştü. ardından yan tarafta İBB Gecekondu Mesken Müdürlüğü’nün yapmış olduğu konutlardaki maliklerin sorunlarını tek tek dinledi. Daha sonra CHP Esenler Belediye Meclis Üyesi Mustafa Usta ile görüştü. Almış olduğu bilgiler doğrultusunda basına yapmış olduğu açıklamada Tekin AKP’li Belediyelerin Kentsel Dönüşüm adı altında İstanbul da bulunan parsellerin nasıl bir rantsal dönüşüme çevirdiklerini söyleyerek” Allah bunların gözlerini doyursun. Biz yıllardır söylemekten bıktık. Bunlar yine de doymadılar” dedi.

"Burada ciddi bir mağduriyet var" 

Site sakinlerinin yaşadıkları mağduriyetler üzerine açıklama yaparak her zaman yanınızdayız diyen Tekin şunları ifade etti: "Belediyeler otopark konusunda modern dolandırıcılık yapıyor. Otopark yapma karşılığı para alıyorlar, aldığınız bu harçlar karşılığında İstanbul`da bugüne kadar ben, bir tek otopark yapıldığını görmedim. Vatandaşlarımızın buradaki yerleri kentsel dönüşüme tabi tutulmuş. Ama buranın sorunu şu; projeye uygun yapılmamış. Daha önce vaat edilirken `Yapılacak uygulamaların tamamı benzer olacak denmiş. Ama birine farklı bir uygulama, diğerine de farklı bir uygulama yapıyorsunuz. Buradaki emsal artışlarından tapusu olan vatandaşlarımız faydalanıyor mu? Hayır... Kim faydalanıyor? Buna ne hakkınız var. Burada oturan 282 hane yarın buradan çıktığında 3 metre yola ne itfaiye girebilecek ne de çift şerit yapabileceksiniz. Burada en önemlisi yargı bu planı durdurma kararı almış ama buna rağmen halen çalışma var. Burada ciddi bir mağduriyet var. Bu kafayla kentsel dönüşümler, `Yıkım dönüşümlerine dönüşüyor" dedi.


Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com