Haftanın Anketi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kültür Sanat
BOZKIRIN TEZENESİ TÜRKÜLERİYLE ANILDI
17-10-2016 / 21:27
Merhum sanatçı Neşet Ertaş, ölümünün dördüncü yılında Esenler`de düzenlenen programda türküleriyle anıldı.

 BOZKIRIN TEZENESİ TÜRKÜLERİYLE ANILDI

Merhum sanatçı Neşet Ertaş, ölümünün dördüncü yılında Esenler`de düzenlenen programda türküleriyle anıldı.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü`nün düzenlediği müzikli söyleşi programında 4 yıl önce aramızdan ayrılarak türküleri yetim bırakan usta sanatçı Neşet Ertaş yâd edildi.

Türküleriyle gönüllerde taht kuran "Bozkırın Tezenesi" Neşet Ertaş, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi`nde düzenlenen "Neşet Ertaş`a Saygı" gecesinde yâd edildi. Moderatörlüğünü Hakan Dedeler`in yaptığı müzikli söyleşi programına Türk Halk Müziği Sanatçısı Erkut Özkan ve İTÜ Ses Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Erol Parlak katıldı.

O`NA GÖNÜL BORCUMUZ VAR

Prof. Dr. Erol Parlak, Neşet Ertaş`ın ilmi ve ahlakından söz ederek, "Müzisyen olarak O`na bir gönül borcumuz vardı. O`na karşı ne yapılsa azdır, insanlık Neşet Ertaş gibi velilerin yüzü suyu hürmetine ayakta duruyor. Her geçen gün değerini anlıyoruz. Çok şükür ki, O`nun ilminden ve yüksek ahlakından nasiplendik" dedi.

AĞABEYİMİ YAŞATAN SİZLERSİNİZ

Neşet Ertaş`ın kardeşi Ali Ertaş da gecedeki yerini aldı. Ali Ertaş, "Ağabeyimle yıllarca beraber kaldık. Bir kişiyi anlamak için onunla yaşamak gerekiyor. Onu da sizler yaşatıyorsunuz. Ağabeyimi yaşatan sizlersiniz" diye konuştu.

TÜRKÜLERLE ANILDI

"Neşet Ertaş`a Saygı" programında usta sanatçının; "Dinle Sana Bir Sözüm Var", "Bir Ayrılık Bir Yoksulluk", "Gurban Olduğum", "Zahidem", "Neredesin Sen" ve "Doyulur mu" gibi sevilen türküleri seslendirildi.


Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com