Haftanın Anketi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Medya
`Biz buna kısaca, sivil darbe diyoruz`
02-09-2015 / 14:31
CHP Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu kendisi gibi gazeteci olan İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş ve Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ile birlikte İpek Medya Grubu`nun Mecidiyeköy`deki binasını ziyaret etti.

`Biz buna kısaca, sivil darbe diyoruz`

CHP heyetinden İpek Medya Grubu`na ziyaret

CHP Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu kendisi gibi gazeteci olan İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş ve Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ile birlikte İpek Medya Grubu`nun Mecidiyeköy`deki binasını ziyaret etti.

Kanaltürk ve Bugün Televizyonları ile Bugün ve Millet gazetelerinin bulunduğu binaya gelen CHP heyeti açıklamalarda bulundu.

Gazetecilik mesleğine emek vermiş çok sayıda vekil barındıran bir parti olarak bu konuda hareketsiz kalmalarının düşünülemeyeceğini söyleyen Enis Berberoğlu, " `Medyaya Baskıları İnceleme Komisyonu` adı altında bir komisyon kurduk. Utku Çakırözel, Barış Yarkadaş, Eren Erdem ve bir de ben varım. Bu komisyon buradan başlayarak, baskınlar yapılmasını basın özgürlüğüne yönelik bir eylem kabul ettiğimiz için diğer adı geçen medya kuruluşlarına yönelik ziyaretlerimizle de hükümetin nelere cesaret edebileceğini anlamak açısından, doğrudan kaynağına inerek, anlayarak, yarın 16:00`ya kadar edindiğimiz izlenimleri Türkiye Gazeteciler Cemiyeti`yle paylaşmaya karar verdik" dedi.

"CEZALANDIRMAK İSTEDİKLERİ ÇOK BARİZ"

Berberoğlu, bundan sonra basın özgürlüğü için mücadelenin nasıl verilmesi gerektiği konusunda TGC`ye danışacaklarını da söyledi. Heyet olarak Bugün gazetesinden sonra Cumhuriyet ve Sözcü gazetelerini de ziyaret edeceklerini belirten Enis Berberoğlu, "Yarın da sırada, Taraf gazetesi var. Yurt Gazetesi var. Birgün Gazetesi var. Diğer meslek kuruluşlarıyla da temas halindeyiz" diye konuştu.

Kaynak Gerçek gündem 


Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com