Haftanın Anketi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Medya
ZAMAN GAZETESİNE KAYYUM NEDEN ATANDI?
04-03-2016 / 19:16
İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Fuzuli Aydoğdu, nöbetçi mahkemeye yaptığı başvuru çerçevesinde Zaman, Today`s Zaman gazetesi ve gruplarına kayyum atandı.

 ZAMAN GAZETESİNE KAYYUM NEDEN ATANDI?

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Fuzuli Aydoğdu, nöbetçi mahkemeye yaptığı başvuru çerçevesinde Zaman, Today’s Zaman gazetesi ve gruplarına kayyum atandı.

Kayyum olarak atanacak isimlerin belli olduğu belirtildi. Kayyum tebligatlarının tek tek isimlere verildiği ve mahkeme kararının polislere ulaştırıldığı öğrenildi. Polisler zaman gazetesine doğru yola çıktı.

Zaman`a kayyum atanmasının gerekçesi olarak, Fethullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) olarak adlandırılan örgütün yayın organı olduğu ve yayın faaliyetlerine bu örgüt çerçevesinde devam ettiği belirtildi. Diğer bir gerekçe olarak ise, FETÖ/PDY`nin finans kaynaklarının Zaman gazetesi üzerinden döndüğü ifade edildi.

CEMAATE AİT YAYIN ORGANLARINA KAYYUM
Feza Yayıncılık A.Ş. bünyesinde bulunan Zaman, Meydan, Today`s Zaman gazetesi ile Cihan Haber Ajansı ve Aksiyon Dergisi`ne de kayyum atandığı belirtildi. Zaman Kitap, Cihan Medya Dağıtım, Irmak Tv ve Radyo Cihan`a da kayyum atandığı bilgisi verildi.

ZAMAN ÖNÜNDE TOPLANIYORLAR

Zaman gazetesine kayyım atandı. Gazete çalışanları, Zaman önünde toplandı.

Yenibosna`daki binanın kapısı zincirlendi. Biber gazlı müdahaleye karşı kapının önünde şemsiye yığıldı.

ZAMAN`IN BAŞINDAKİ ABDULHAMİT BİLİCİ`DEN AÇIKLAMA
Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Abdülhamit Bilici, "Sağduyulu ve demokrat herkesi medya özgürlüğüne ve Zaman Gazetesine sahip çıkmaya çağırıyorum." dedi.
Bilici, "Medya özgürlüğü anayasa ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi (AİHS) tarafından garanti altına alınmış durumdadır. Gazetemize kayyım atanması demek anayasanın askıya alınması demektir. İpek Medya Grubu`na yapılanlardan bu kişilerin medya grubuna kapatmaktan başka bir dertlerinin olmadığını gördük. Umarım bu haber sosyal medya söylentisinden öteye geçmez. Umarım Türkiye bu yoldan döner, normal hukuk yoluna girer." ifadelerini kullandı.

"BELKİ BUGÜN SON GAZETEMİZİ ÇIKARACAĞIZ"
Today`s Zaman Genel Yayın Yönetmeni Sevgi Akarçeşme, Periscope`tan yaptıkları canlı yayında, "Belki bugün son gazetemizi çıkaracağız" dedi.

FUAT AVNİ TWİTTER`DAN KAYYUM ATANACAĞINI AKTARMIŞTI
Fuat Avni, mahkemenin Zaman Gazetesi’ne kayyum atayacağını dün Twitter’dan duyurmuştu. Avni son yaptığı paylaşımda, Zaman Gazetesi’ne kayyum atanması için talimat verildiğini belirterek, şöyle yazmıştı;
“1. F…t, ‘Ortalık iyice karışır’ derken yeni bir kumpasın sinyalini verdi. Başkanlığı eleştirecek medyaya tahammülü yok. Zaman Gazetesi’ne kayyum atandı
2. Parti içindeki muhalif seslere kimse yer vermesin ve kimse kendisine muhalefet yapmasın diye Zaman Gazetesi’ni zapt etme talimatını verdi
3. Zaman’a el koyabilecek hukuki altyapı yok diyenleri, ‘Ne hukukundan bahsediyorsunuz’ diye azarladı.
4. AYM’nin Can Dündar ile Erdem Gül’ü serbest bıraktırmasının intikamını alıyor. Yargıdaki adamlara talimat gitti.
5. Savcı Fuzuli Aydoğdu ile 6. Sulh Ceza Hakimliği ayarlandı. Mahkemeden Zaman Gazetesi’ne kayyım atanması kararı aldırdılar.
6. El koyma işlemi esnasında karşı koyma olursa, polise bunu sert bir şekilde bastırması söylenecek. Herkesi sindirmek niyetinde.”


Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com