Haftanın Anketi
Medya
Belediye Başkanından Örnek Davranış
23-01-2016 / 20:38
İşte bunlardan birisi de Edirne belediye başkanı Recep Gürkan. Başkan Gürkan Edirne`de yayınlanan yerel gazetelere destek vermek için tarihi bir karar aldı.

 

Belediye Başkanından Örnek Davranış

Bazı Belediyeler yerel gazetelere önem vermeyerek, kendileri gazete çıkarırken, bazı Belediye başkanları da yerel gazetelere büyük önem vererek onları desteklemek için çeşitli alternatifler almayı tercih ediyorlar. İşte bunlardan birisi de Edirne belediye başkanı Recep Gürkan. Başkan Gürkan Edirne’de yayınlanan yerel gazetelere destek vermek için tarihi bir karar aldı.

Edirne Belediye başkanı Recep Gürkan,  10 Ocak çalışan gazeteciler gününde yerel gazetecilerle bir araya gelerek çok önemli ve tarihi bir müjde verdi.

Edirne Belediyesi’nin kent merkezinde bulunan 8 adet vasıflı gazetelerden her gün 250 adet satın alarak halka ulaştıracağını ifade eden Gürkan, “8 adet vasıflı gazetelerden her gün 250 adet satın alarak, bu gazeteleri restoranlara, kafelere, kuaförlere dağıtarak, gazeteleriniz vatandaşlara ulaşmasını sağlayacağız. Her gün 2 bin adet gazete satın almış olacağız toplamda. Bir anlamda sizlere ekonomik bir katkı sağlarken, bir anlamda da halkımıza yerel gazete okuma alışkanlığını da kazandırmış olacağız.” dedi.

 YEREL GAZETELER İÇİN STAND AÇILACAK

 Yerel gazetelerin son zamanlarda yaşadığı sıkıntılara değinen Gürkan, “1 Ocak’ta başlayan, her gün 500 adet satma zorunluluğunun, gazeteleri ne kadar sıkıntıya soktuğunun farkındayız. ‘Ne yapabiliriz’ dedik; ilk etapta 2 noktada bir çalışma yapmaya karar verdik. Önümüzde hafta Saraçlar Caddesi’nde sadece yerel gazetelerin satıldığı küçük bir büfe açacağız. Her gün binlerce insanın geçtiği cadde, bizimde gazete satışları konusunda sizce küçük bir katkımız olacaktır”  dedi.

Başkanı Recep Gürkan`ın bu davranışının ülkemizdeki birçok belediye başkanına örnek olmasını diliyoruz.  Bütün belediyeleri yerel gazetelere destek olmaya davet ediyoruz.


Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com