Haftanın Anketi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Medya
Esenlerde, Ömer Dinçer`den Can Dündar ve Erdem Gül Yorumu
26-02-2016 / 18:45
Can Dündar ve Erdem Gül ile ilgili Anayasa Mahkemesi`nden çıkan “Hak İhlali” kararı ile ilgili değerlendirmede bulunan Milli Eğitim eski Bakanı Prof. Dr. Ömer Dinçer

 

Esenlerde, Ömer Dinçer`den Can Dündar ve Erdem Gül Yorumu

Can Dündar ve Erdem Gül ile ilgili Anayasa Mahkemesi’nden çıkan “Hak İhlali” kararı ile ilgili değerlendirmede bulunan Milli Eğitim eski Bakanı Prof. Dr. Ömer Dinçer, Anayasa Mahkemesi’ne bireysel müracaat hakkının çok ciddi bir hak arama yöntemi olduğunu belirterek, “İşte bu bir hak arama yoludur ve daha önceden var olmayan bir yöntemi bu ülkede demokratikleşme sürecinde kazandıran bu hükümetle olmuştur” dedi.

"Bu Bir Hak Arama Yoludur, Bu Hükümetle Birlikte Olmuştur"

Esenler Belediyesi`nin düzenlediği "Düşünce Ekseni" programı kapsamında Milli Eğitim eski Bakanı Prof. Dr. Ömer Dinçer bir söyleşi gerçekleştirdi. Dinçer, Esenler Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi`nde Can Dündar ve Erdem Gül ile ilgili Anayasa`dan çıkan karara ilişkin yorumda bulunan Dinçer Anayasa`ya bireysel başvuru hakkının AK Parti hükümeti zamanında olduğunu vurgulayarak, "Anayasa Mahkemesi onların hakların ihlal edildiğine dair karar verdi. İşte bu bir hak arama yoludur ve daha önceden var olmayan bir yöntemi bu ülkede demokratikleşme sürecinde kazandıran bu hükümetle olmuştur. Anayasa Mahkemesi`ne bireysel müracaat hakkı çok ciddi bir hak arama yöntemiydi. Tabii ki güçlü olan devlet karşısında vatandaşların kendi haklarını arayacakları mekanizmalar üretilebilir. Ombudsmanlık da yine buna benzer bir yöntemdir. Bürokraside size bir haksızlık yapılıyorsa yıllar sürecek. Ama kamu denetçiliği kurumuna giderseniz sizin haklarınızı koruyabilir" şeklinde konuştu.


Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com