Haftanın Anketi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Siyaset
AKP. 49 belediye başkanı topun ağzında
02-10-2017 / 14:12
Kadir Topbaş`ın istifa edeceğini 24 saat önce kamuoyuna duyuran CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, "3`ü Büyükşehir olmak üzere, 49 belediye başkanı daha topun ağzında" diyor.

AKP. 49 belediye başkanı topun ağzında

Kadir Topbaş`ın istifa edeceğini 24 saat önce kamuoyuna duyuran CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, "3`ü Büyükşehir olmak üzere, 49 belediye başkanı daha topun ağzında" diyor.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, "Topbaş`ın istifasıyla başlayan süreç devam edecek. AKP`li başkan ve meclis üyelerine artık rahat yok" dedi.

AKP`de İstanbul gerginliği... ‘Önerin bu mu yani’ diyerek tokatladı

AKP`li Düzce belediye başkanı istifa etti

CHP`li Yarkadaş duyurdu: Kadir Topbaş istifa etti

İBB`nin yeni başkanı Mevlüt Uysal`ın arşivinden FETÖ çıktı

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş`ın istifa edeceğini 24 saat önce kamuoyuna duyuran CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, "3`ü Büyükşehir olmak üzere, 49 belediye başkanı daha topun ağzında" diye konuştu.

 İSTANBUL`DA 16 BAŞKAN İNCELENİYOR

 "İstanbul`da AKP`li 16 belediye başkanı da genel merkezleri tarafından mercek altına alındı" diyen Yarkadaş sözlerini şöyle sürdürdü:

 "AKP Genel Merkezi, İstanbul`daki AKP`li 16 belediye başkanının malvarlığı ve ilişkilerini masaya yatırdı. Topbaş`la başlayan dalga, İstanbul`u da vuracak. AKP`de FETÖ paranoyası yaşanıyor. Herkes birbirinden kuşkulanıyor. Seçime kadar iki bine yakın meclis üyesinden de kurtulmaya çalışıyorlar."

Önemli bir Büyükşehir Belediye Başkanı`nın oğlunun tüm ticari ilişkilerinin de mercek altına alındığını belirten Yarkadaş, "Kaçakçılık ve Organize Şube`nin çok önemli bulgular elde ettiği konuşuluyor. Her an düğmeye basıp koltuğunu elinden alabilirler" ifadesini de kullandı.

 AKP`deki istifa dalgasının süreceğini belirten CHP`li vekil, "Gerçek bir soruşturma süreci yürüse, AKP`li yöneticilerin yüzde yetmişinin savcıya ifade vermesi gerekir" dedi.

 Yarkadaş, istifa ettirilen AKP`li Belediye başkanlarının malvarlıklarına el konulması sürecinin başlayabileceğini de ifade etti.


Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com