Haftanın Anketi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Siyaset
CHP`lilerin AKP İl binasına yürüyüşüne polis engeli
09-06-2016 / 19:42
CHP İstanbul İl Başkanlığı`nın İstanbul örgütüne yaptığı çağrı üzerine Sütlüce`de toplanan binlerce CHP`li, AKP İl Başkanlığına yürüyüşüne polis engel oldu.

CHP’lilerin AKP İl binasına yürüyüşüne polis engeli

CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın İstanbul örgütüne yaptığı çağrı üzerine Sütlüce’de toplanan binlerce CHP’li, AKP İl Başkanlığına yürüyüşüne polis engel oldu.

Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı bölgede CHP’liler, Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’na destek sloganları attı. Türk bayrakları ve CHP flamaları taşıyan kalabalık yürüyüşe geçmek istedi. Polis müdürleriyle CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat arasında yapılan görüşmelerin ardından grubun Haliç Kongre Merkezi girişine kadar yürümesine izin verildi.


Polisin izin verdiği alana kadar AKP hükümetinin aleyhine atılan sloganlarla yürüyen partililer, ellerindeki siyah çelenkle basın açıklamasının yapılacağı alana geldi. CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat burada coşkulu kalabalığa açıklama yaptı. Açıklamaya CHP İstanbul Milletvekilleri Enis Berberoğlu, Sezgin Tanrıkulu, Gülay Yedekçi ve Onursal Adıgüzel de katıldı.


"12.5 Milyonu Zor Tutuyoruz"
Cemal Canpolat, "12.5 milyon oy alan bir partinin genel başkanının önüne mermi atanlar şunu bilsinler ki, 12.5 milyon insanı evlerinde zor tuttuğumuzu bilmelerini istiyorum" dedi.

"Genel Başkanımız Geldiğinde Emniyete Bildirmeyeceğiz"
Şehit cenazesi konusunda Emniyet Müdürlüğü’nün kendilerine yanlış bilgi verdiğini söyleyen Canpolat, "İlk olarak cenazelerin Emniyet Müdürlüğü’nden kalkacağı söylendi. Gecenin geç saatine doğru yapılan bir organizasyonla Fatih Camii’ne taşındı. Anlaşılıyor ki devletin içinde başka bir çetenin varlığı söz konusu. Ana muhalefet partisinin güvenliğini alamayan bir devlet, saygınlığı olmayan bir devlet anlamına gelir. Ama şu bilinsin; genel başkanımız İstanbul’a geldiğinde emniyete bildirmeyeceğiz,
Güvenliği biz alacağız" ifadesini kullandı.


"Cebine Yumurtayı Koyacak"
"CHP ölen, öldürülen şehit düşen o minicik çocuklar, polisler ve bu yurttaşlarımızın hesabını soracak" diyen İl Başkanı Canpolat, "Bu ülkenin birliğini sonuna kadar sağlayacağız. Şu bilinsin; bir kez daha cenazelerde provokasyon yapılıp emniyet seyrettiği takdirde, CHP’liler her cenaze törenine binlerce kişiyle katılacak. Cebine yumurtayı koyacak. AKP’den kim gelirse kafasına indirecek" diye konuştu.

"Genel Başkanın Güvenliğini Sağlayacağız"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 12’sinde İstanbul’a geleceğini belirten Canpolat, "İstanbul’a geldiğinde bütün gençlik örgütlerimize talimat verdik. Güvenlik için. Çünkü bu ülkeyi yönetenlerin yeterli olmadığı anlaşılıyor. İsmet İnönü’nün dediği gibi ’Namuslular namussuzlar kadar cesaretli olmasa biz... Bütün yandaş medyaya, yanlış propagandaya rağmen bu ülkeyi savunacağız" şeklinde konuştu.

CHP’lilere Köprü Üzerinden Yumurta Atıldı
İl Başkanı Cemal Canpolat’ın açıklamasının ardından kalabalık olaysız dağıldı. Bir grup CHP’linin otobüslere binişi sırasında Haliç Köprüsü’nden üzerlerine yumurta atıldı. Polisin köprü üzerinde tedbir almamasına tepki gösteren partililerle, bazı polisler arasında tartışma yaşandı. Tartışma sırasında polis gaz sıktı. Gerginlik partililerden bir grubun araya girmesiyle büyümeden önlendi.

 


Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com