Haftanın Anketi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Siyaset
Hafriyat Kamyonları Terörüne Son Verilsin!
20-10-2016 / 22:24
Hafriyat kamyonları, trafik kuralları dinlemiyor, kaza yapmaya ölüm saçmaya devam ediyor.. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisinin 2016 yılı Ekim ayı Meclis toplantılarında Kadıköy Belediyesi ve İBB Meclisi CHP Üyesi Soydan Alkan`ın “İstanbul`da ki Hafriyat Kamyonlarının Şehir İçinde Yarattığı Sorunlar ve Çözüm Önerileri Hakkındaki” konulu gündem dışı bir konuşma yaptı.

Hafriyat Kamyonları Terörüne Son Verilsin!

Hafriyat kamyonları, trafik kuralları dinlemiyor, kaza yapmaya ölüm saçmaya devam ediyor.. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisinin 2016 yılı Ekim ayı Meclis toplantılarında Kadıköy Belediyesi ve İBB Meclisi CHP Üyesi Soydan Alkan’ın “İstanbul’da ki Hafriyat Kamyonlarının Şehir İçinde Yarattığı Sorunlar ve Çözüm Önerileri Hakkındaki” konulu gündem dışı bir konuşma yaptı. Hafriyat Kamyonları Terörüne Son Verilmesi İçin Ağır Tonajlı Kamyonlarda Sürücülerden İstenen Belgeler Kısmında Psikolojik Testler de İstenmeli ve Periyodik Eğitimlere tabi tutulmalı.

 
 

İstanbul Büyük Şehir Belediyesinin Meclis Üyesi Soydan Alkan Meclis Kürsüsünde İstanbul’da ki hafriyat kamyonlarının şehir içinde yarattığı sorunlar ve çözüm önerileri hakkında bir konuşma gerçekleştirdi.

 

Konuşmasında son yıllarda Hafriyat kamyonlarının İstanbul genelindeki ölümlü kazalarından örnekler veren CHP’li Soydan Alkan artık Kamyon terörüne son verilmesi için yetkililerin gerekli önlem ve tedbirleri ivedilikle alması gerekliliğine dikkat çekti..

 

İBB meclisine şu önerileri sundu; “İBB`nin kentsel dönüşümün yaşandığı ilçelere kamyonların giriş çıkışlarını düzenlemesi ve belirli saatlerle sınırlaması gerek. Kentsel dönüşüm alanına alınan yerlerde İBB zabıtasına ve ilçe belediyelerine bu kamyonları denetleme yetkisi verilmeli. 

 

Ağır tonajlı kamyonlarda sürücülerden istenen belgeler kısmında psikolojik testler de istenmeli ve periyodik eğitimlere tabi tutulmalı. Kamyonlara İBB kontrolünde araç takip sistemi uygulanmalı Şehir içine giren kamyonların ağırlık ve doğru yükleme kontrolleri yapılmalı” dedi..

 

 

 

2016` da sadece Kadıköy`de kamyonların karıştığı ölümlü 4 kaza bunun dışında birçok maddi hasarlı kaza meydana geldi. Bu rakamı İstanbul`un geneline yayarsanız ve maddi hasarlı kazaları da katarsanız kamyonlar nedeniyle yaşanan vahametin boyutu daha da artacaktır. Yani acil olarak çözüm bulunması gerektiğini belirtti.


Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com