Haftanın Anketi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Spor
Akyüzlü “sporcularımıza her zaman olduğu gibi desteğimizi vereceğiz”
10-06-2016 / 16:13
Esenlerde CHP Esenler ilçe Başkan Yardımcısı Alikemal Akyüzlü “Sporun birleştirici gücünü kullanarak barış kardeşlik ruhunu geliştireceğiz. Son zamanlarda ülkemizde yaşanan üzücü olayların olduğu bilinciyle spora ve sporcularımıza her zamankinden daha çok önem ve destek vermeliyiz.” dedi.

Akyüzlü “sporcularımıza her zaman olduğu gibi desteğimizi vereceğiz”

Esenlerde CHP Esenler ilçe Başkan Yardımcısı Alikemal Akyüzlü “Sporun birleştirici gücünü kullanarak barış kardeşlik ruhunu geliştireceğiz. Son zamanlarda ülkemizde yaşanan üzücü olayların olduğu bilinciyle spora ve sporcularımıza her zamankinden daha çok önem ve destek vermeliyiz.” dedi.

Esenlerde CHP Esenler ilçe Başkan Yardımcısı Alikemal Akyüzlü, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığı nezdinde kurulan spor komisyonunun Esenler ilçesindeki spor komisyon başkanlığı görevini üstlenerek çalışmalarına başladığını bildirdi. 

“biride “İstanbul il Başkanlığı Spor komisyonudur”
Akyüzlü,” Bildiğiniz üzere Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığı, kent sorunlarıyla ilgili İstanbulluların talep ve beklentilerini değerlendirerek 40 tane çalışma komisyonu kurdu. Kurulan bu komisyonlardan biride “İstanbul il Başkanlığı Spor komisyonudur”. İl başkanlığımızın kurmuş olduğu bu komisyonun, daha aktif ve sorunların yerinde tespitleri ve çözümleri için ilçelerde temsilcilikleri de kuruldu.  Eğitimden ulaşıma; emeklilerden esnafa kadar 40 farklı konuyla ilgili kurulan bu komisyonlar çalışmalarına başladı.

“Nerede bir eksiklik varsa çözümleri konusunda elimizden ne geliyorsa yapacağız”
Akyüzlü  “Yoğun bir çalışma temposu içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlçemizde faaliyet gösteren sporcularımızla ve spor kulüplerimizle yakın temaslara geçtik. Onların sorunlarını, memnuniyetsizliklerini veya memnun oldukları konuları kendilerinden dinleyerek rapor haline getireceğiz. Nerede bir eksiklik varsa çözümleri konusunda elimizden ne geliyorsa yapacağız. Esenler, sporda çok önemli bir yerde olduğu malumumuz biliyorsunuz ilçemizden milli futbolcular çıktı. Bunu artırmanın peşinde olacağız.  bizlerde bu faaliyetlerin daha geniş kitlelere ulaşması için bazı projeli teşvikler yapmalıyız. Mesela başarılı sporcularımız ödüllendirilmeli, yoksul olan ailelere destek olmalıyız. Yanı sağlıkta, eğitimde gerekli yardımları yapacağız. Tüm bu çalışmaları belediye başkanımız ve belediye meclis üyelerimizle bölüşerek nerede bir eksik giden mesele varsa bu sorunun giderilmesi için katkı vermelerini sağlayacağız.”

“Aracımızı spor Kulüplerimizin spor müsabakalarında hizmet etmesi için görevlendireceğiz”

Akyüzlü  “Esenler kent konseyine de sporu teşvik için projeler sunacağız. İlçemizde uyuşturucu kullanımı artmaktadır. Gençlerimizi spora teşvik için okullarda bir takım çalışmalar yürüteceğiz. Partimize yeni araç aldık. Belediyenin araçları yetersiz kaldığı noktada partimizin programları doğrultusunda Aracımızı spor Kulüplerimizin spor müsabakalarında hizmet etmesi için görevlendireceğiz.

Sporun birleştirici gücünü kullanarak barış kardeşlik ruhunu geliştireceğiz. Son zamanlarda ülkemizde yaşanan üzücü olayların olduğu bilinciyle spora ve sporculara her zamankinden daha çok önem ve destek vermeliyiz”

“stadyumun alt katında her kulübümüze soyunma odaları verileceği sözü var”

Akyüzlü  “Futbol kulüplerimiz ekonomik sıkıntılar içinde maçlara hazırlanıyorlar. Bildiğiniz gibi uzun bir süreden beri stad yenilenmesinden dolayı önemli sıkındılar çektiler. Ama belediyemizin ve İBB’nin katkıları ile yeni bir yerleri oldu. Belediye başkanımızın bir sözü var ve belediye meclis üyelerimizin de meclis gündeminde konuştukları, stadyumun alt katında her kulübümüze soyunma odaları verileceği sözü var. Bizler bu sözün takipçisi olacağız. Yani bugüne kadar ağır aksak giden çalışmaların olduğunu biliyoruz, elimizden ne geliyorsa yapacağız, yaptığımız her çalışmayı rapor halinde il başkanlığımıza sunacağız.”

 


Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com