Haftanın Anketi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Yerel Haber
CV`Nİ GÜNCELLE 12. YAŞINI DOYASIYA KUTLADI
01-12-2017 / 12:47
Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Kulübü, bu yıl 12.`sini düzenlediği CV`ni Güncelle etkinliği ile büyük ilgi topladı. 21-22-23 Kasım tarihlerinde Davutpaşa Kampüsü Elektrik-Elektronik Fakültesi Konferans Salonu`nda gerçekleşen etkinlikte, lider firmaların üst düzey yöneticilerinin katılımlarıyla üç gün boyunca toplamda dokuz oturum ve söyleşiler gerçekleşti.

 CV’Nİ GÜNCELLE 12. YAŞINI DOYASIYA KUTLADI!
 
Yıldız Teknik Üniversitesi Kültür ve Medeniyetin Çok Önemli Taşlarındandır 
 
Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Kulübü, bu yıl 12.’sini düzenlediği CV’ni Güncelle etkinliği ile büyük ilgi topladı. 21-22-23 Kasım tarihlerinde Davutpaşa Kampüsü Elektrik-Elektronik Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen etkinlikte, lider firmaların üst düzey yöneticilerinin katılımlarıyla üç gün boyunca toplamda dokuz oturum ve söyleşiler gerçekleşti. Her oturum için sertifika verilen CV’niGüncelle’de birçok konuda eğitici konferanslarla birlikte söyleşiye yer verildi.
 
Bir Lisanı İyi Biliyorum Demek O Dilde Kavga Edebilmek Demektir” 
İkinci günün ilk oturumunda ESET’in CEO’su AlainSoria,CV’niGüncelle’deydi. Konuşmasında ESET’inkurulma hikayesi ve çalışma felsefesini ayrıntılarıyla açıklayan Soria, yazılım dünyası hakkında birçok bilinmeyeni de açıklığa kavuşturdu. Antivirüs programlarının artık mobil telefonlarda dahi kullanılmasının yavaş yavaş bir zorunluluk haline geldiğine değindi. Kendi hayat hikayesinden yola çıkarak mühendislik formunun gerekli ama yeterli olmadığı söyledi. İşletme iktisadı yapmasının kendisine çok farklı bir pencere açtığını ve kesinlikle tek bir dal ile yetinilmemesinden bahsetti. “Bir lisanı iyi biliyorum demek o dilde kavga edebilmek demektir.” diyerek İngilizce’nin önemi üzerinde durdu. Şans faktörünün varlığını “Hayatınızda bir tren 3-4 defa geçer. Sınırsız geçmez. Mühim olan treni kaçırmamak. Piyango bileti almazsanız, size piyango çıkmaz. ESET benim için öyle bir işti.”sözleriyle vurguladı. Hayatı bir merdiven olarak düşünülmesi gerektiğinden, basamakları teker teker çıkarak, sağlam adımlar atmanın gerekliliğinden bahsetti. Üniversitenin insana avans verdiğini ama kazananı belirlemediğini belirterek sözlerine devam etti. Kendi mülakatlarından da yola çıkarak dinleyicilere ufak ipuçları veren Soria “İnsanlar güzel şeyleri sever. Göze hitap edin. Üstelik ilk intiba çok önemlidir. Güven elde etmek çok zordur ama kaybetmek 1 saniye bile sürmez.” diyerek sözlerini sonlandırdı. Oturum, Proje Lideri Alara Demir’in fidan bağış belgesini takdimiyle sona erdi.
 
Marka Olabilmek İçin İletişimin Çok Kuvvetli Olmalı 
Üçüncü günün ilk oturumunda sahibinden.com’un CEO’su Burak Ertaş katılımcılarla buluştu. Kendi eğitim hayatından örnekler vererek konuşmasına başlayan Ertaş, yazılım konusuna olan merak ve tutkusunu çok genç yaşlarda keşfettiği için ve bu konuda çok şanslı olduğundan bahsetti. İnsanın neyi aradığını bulmasının ve onun üzerine gitmesinin kıymetli olduğuna değinen Ertaş, iş hayatında ilerlerken ilişki ağının geniş tutulmasının önemi üzerinde durdu. Tecrübe sahibi olabilmek için birden fazla şirkette veya aynı şirketin farklı bölümlerinde çalışılması ve bilgi sahibi olunmasının gerekliliğiyle sözlerine devam etti. Marka, inovasyon ve insan noktalarının öneminin üzerinde durarak, marka olabilmek için iletişimin çok kuvvetli olması gerektiğine özellikle değindi. sahibinden.com’unTürkiye’nin bir parçası olmasından gurur duyduğunu ve vizyonlarının Türk insanını hayalleriyle buluşturmak olduğunu konuşmasına ekledi. Oturum, Proje Lideri Alara Demir’in fidan bağış belgesini takdimiyle sona erdi.
 

Yıldız Teknik Üniversitesi Kültür ve Medeniyetin Çok Önemli Taşlarındandır 
 
Etkinliğin son oturumunda ünlü oyuncu İlker Kaleli öğrencilerle buluştu. Samimi ve mütevazı tavırlarıyla dinleyicilerin bir kez daha takdirini toplayan Kaleli, öğrencilerden sorularını çekinmeden sormalarını istedi. Öğrencilerden gelen “Aldığınız teklifleri neye göre değerlendiriyorsunuz, her zaman başrol olma gibi bir arzunuz var mı?” sorusuna “Böyle bir takıntım yok. Benim için önemli olan senaryonun dünyaya, insanlara ne anlattığı ve benim buna nasıl katkı sağlayacağım.” dedi. Yıldız Teknik Üniversitesi’nin her bakımdan bu kültür ve medeniyetin çok önemli taşlarından biri olduğunu belirten oyuncu, burada olmaktan çok onur duyduğunu sözlerine ekledi. Gelen başka bir soru üzerine ise bu ülkenin bir vatandaşı olmaktan her zaman çok mutlu olduğunu tüm samimiyetiyle açıklayan sanatçı, genç neslin çok büyük potansiyellere sahip olduğunu belirtti. “Oyunculuğun yanında müzikle de uğraşmaya devam ediyor musunuz?” sorusuna ise “Kendim bir şeyler yapıyorum ama profesyonel olarak çalışmak başka bir şey.” diyerek yanıtladı. Keyifli söyleşi, Basın &YayınKoordinatörü Baran Büyükbingöl’ün fidan bağış belgesini teslim etmesiyle sona erdi.


Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com