Haftanın Anketi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Yerel Haber
Esenler Rumeliler Beşkardeş`le devam dedi
02-04-2018 / 17:33
Esenler Rumeliler Derneği 9. Olağan kongresinde tek liste ile yeni başkanını seçti. Dernek merkezinde gerçekleşen kongrede, Esenler Rumeliler Derneği Ekrem Beşkardeşle faaliyetlerine devam edecek.

Esenler Rumeliler Beşkardeş’le devam dedi 

Esenler Rumeliler Derneği 9. Olağan kongresinde tek liste ile yeni başkanını seçti. Dernek merkezinde gerçekleşen kongrede, Esenler Rumeliler Derneği Ekrem Beşkardeşle faaliyetlerine devam edecek.  
Esenler Rumeliler Derneği 9. Olağan kongresi dernek merkezinde tek liste ve tek adayla gerçekleşti.

 

Aydınoğlu "yoğun bir tempoda çalıştım"

Kongrenin açılış konuşmasını eski başkan Muharrem Aydınoğlu yaptı. Aydınoğlu, Başkanlığımız süresince başarılı çalışmalar yaptık. Yaptığımız faaliyetlerin taktiri büyüklerimizindir. Ben Esenleri ve Rumeli derneğini kendi memleketim olarak kabullendim. Derneğimizin kuruluşundan bugüne kadar yaptığı etkinliklere bulundum ve üzerime ne düşüyorsa yaptığıma inanıyorum. Derneğimize Başkan seçildikten sonrada yoğun bir tempoda çalıştım. Yapamadıklarım elbette olmuştur.

Aydınoğlu konuşmasında sitem ve tebkiliydi

Bir dönem daha tekrar aday olacağı sırada bir takım gelişmeler oldu diyen Aydınoğlu "yaptığım istişareler sonucunda yapıma ve kişiliğime ters gelen bir atmosfer oluştuğunu sezdim.Ben resmi olrak 2004 yılından bu güne kadar ne koltuk ne başkanlık ne makam ne mevkii için bu görevlerde bulundum.Tek hayalim ve hedefim Rumeli-Balkan insanınındaha iyi ve hakettiği yere gelmesi idi.Allah şahidimki;bir gün dahi bireysel bir plan ve düşünce içine girmedim.Beni aranızda iyi tanıyanlar bu düşüncelerimin ne denli sarsılmaz olduğunu çok iyi bilirler.Fakat ekibimin desteği ile vermiş olduğum maddi-manevi emeklerin karşılıksız kaldığını çok üzülerek anladım.Bu cerçevede camia içinde daha fazla derin yaraların açılmasını önlemek ve kırgınlıkların oluşmamasının önüne geçmek için çift liste seçime gitmekten fedekarlık yaparak geri durdum.Bugün aday olan arkadaşımıza başarılar dilerim” diyerek herkesle helalaşan Aydinoğlu konuşmasını tamamladı.

Yeni Başkan… Ekrem Beşkardeş
Esenler Rumeliler Derneği 9. Olağan kongresinde Başkanlık görevini üstlenen Ekrem Beşkardeş, “gençlerimizle birlikte gelecek günlere daha iyi hazırlanmak, gençlere öncülük etmek, maddi ve manevi desteklerde bulunmak önceliğim olacak. Rumelili insanlarımızın sosyal, kültürel ve çalışma alanlarında ortak hareket etmelerini sağlayarak, başta camiamız ve ülke insanları olmak üzere, birlik ve beraberlik içinde kardeşçe yaşamasına katkıda bulunacağım.
Teslim aldığımız bayrağı her dönem olduğu gibi bu dönemde de yönetim kurulu ile dostlarımızla, üyelerimizle, gençlerimizle ve siz değerli camiamızın üyeleri ile daha yukarı taşımak görevliliği ve sorumluluğu ile çalışacağız ve zamanı geldiğinde emaneti bir başkasına devredeceğiz” diyerek konuşmasına devam etti.
  
 
Yeni yönetim


Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com