Haftanın Anketi
Yerel Haber
Tekstilkent Kongresinde Adalet ve Demokrasi Yok
02-04-2018 / 17:17
Tekstilkent`in 31.3.2018 tarihinde gerçekleştirdiği genel kurulunda, muhalefet mevcut başkan Yaşar Küçükçalık`ı ve divan başkanını protesto ederek kongre salonunu terk etti. 3200 üyenin 1400`e yakınının katıldığı Tekstilkent`in kongresinde, 4 liste yarışmak için günler öncesinden hazırlandı, divana 3 başkan adayı liste sundu.Yaşar Küçükçalık`ın listesi kazandı.

Tekstilkent Kongresinde Adalet ve Demokrasi Yok; Küçükçalık Tekrar Başkan Seçildi
 
Tekstilkent’in 31.3.2018 tarihinde gerçekleştirdiği genel kurulunda, muhalefet mevcut başkan Yaşar Küçükçalık’ı ve divan başkanını protesto ederek kongre salonunu terk etti. 3200 üyenin 1400’e yakınının katıldığı Tekstilkent’in kongresinde, 4 liste yarışmak için günler öncesinden hazırlandı, divana 3 başkan adayı liste sundu.Yaşar Küçükçalık`ın listesi kazandı.

 
Tekstilkent`in 2 yıl önce yapılan seçimli mali genel kurulunda yaşanan gerginliğin aynısını bu kongrede de yaşadılar. 2 yıl önce Şükrü Kulak ve yönetimi ibra edilmemişti, bu seferde Yaşar Küçükçalık’ın yönetimi ibra edilmedi. Tekstilkent’te gelenek bozulmadı ve bugüne kadar yapılan genel kurullarda Tekstilkent yönetimlerinin ibra edilmeme geleneği devam etti.
 
Tekstilkent genel kurulunun yapılacağı salonun önü sabahın erken saatlerinde üyelerin yoğunluğu nedeniyle ana baba gününe döndü. Yönetim kurulunun sert, despot kurallarından herkes nasiplendi ve salon önünde bir süreliğine de olsa izdiham yaşandı. Basının yönetim tarafından genel kurul salonuna alınmama kararına direnen basın mensupları, engelleri aşarak kongre salonunda yerlerini zorda olsa aldılar.
 
Yaşar Küçükçalık açılış konuşmasını yaptı.  Küçükçalık, “yapı kooperatifleri üyelerini işyeri veya konut sahibi yapmak maksadı ile kurulur. Eski yönetimlerin hiçbiri böyle bir çalışma yapmamışlar. Kooperatif yönetmeyi kendi meslekleri, varoluş sebepleri görmüşler.  Biz yönetime geldikten sonra gayemiz “tasfiye” olduğu için karşımıza çıkarılan engellere rağmen kooperatif’in kangren olmuş meselelerini tek tek çözmek için kararlı bir şekilde çalışmalara devam ediyoruz” dedi ve bugüne kadar yaptıkları çalışmaların başarılı olduğunu söyleyerek konuşmasına devam etti.  Daha sonra divan başkanlığı seçimi yapıldı.
 
Cemaat ve PKK’lı Suçlamaları Havada Uçuştu…

Yaşar Küçükçalık’ın ve yönetiminin aday gösterdiği divan üyeleri seçildi. Muhalif adaylar ve muhalif adayların taraftarı olan kongre üyeleri seçilen divan başkanı Serecettin Gunbay ‘i bir türlü kabullenmediler. Sert tepkiler, karşılıklı tartışmaların saatlerce sürmesinin nedeni Günbay ‘in taraflı tutumu nedeniyle oldu. Divan başkanı Serecettin Gunbay, yapılan sözlü sataşmalara bir ara sinirlenerek, şehitlerimizden söz etti ve “burası dağ başı değil, çıkın dağ’a” demesi üzerine bazı kooperatif üyeleri divan başkanının HDP milletvekili ile çekilmiş resimlerini göstererek “ sen şehitlerin kıymetinden ne anlarsın? Sen dağa çıkmayı iyi bilirsin, bize adres göstermene gerek yok” diyerek divan başkanını protesto ettiler. Bazı üyeler ise Küçükçalık’a oturdukları yerden, “Cemaat’in kurumlarından TUSKON`un kurucususun ve bir dönem TUSKON`un disiplin kurulu üyeliğini de yaptın  Nuh Çimento`nun 2015`te 1 yıllığına yönetim kurulu üyeliğini yapan sensin” diyerek sözlü sataşmada bulundular ve “Cemaat, PKK el ele tekstilkent’i yönetiyor… Siz önce aklanın” diye bağırdılar.
 

“Zenginin Sözlerine Değil Gözü Yaşlı Üyelere Bakın”

Uyan Tekstilkent adına konuşan Şenol Özyurt, divan başkanını ve Yaşar Küçükçalık’ı adaletli davranmamakla, demokrat olmamakla eleştirerek sert konuşma yaptı. Divanın 3 dakikalık süreye bile tahammül edemeyerek Özyurt’un sözlerini keserek sataşma yapması kongre üyelerinin tepkisine neden oldu. Özyurt, “öncelikle konuşma hakkımızı gasp etiniz. Biz bu insanların haklarını nasıl gasp ettiğinizi anlatmak isterişz, ama sürem yeterli değil. Burada konuşulan 40 milyon liradır. Sizlere tavsiyem zenginin sözlerine değil, şu arka sıralarda oturan gözü yaşlı, mağdur ettiğiniz göz yaşlarına bakın.kanuna aykırı iş yapıyorsunuz, suç işliyorsunuz. Ben Yaşar Küçükçalık’ı ve yaptığı hataları cevre ve şehircilik bakanlığına şikayet ettim. Çalık rakamlarla oynamayı iyi bilir” dedi.
 
Tekstilkent Tasfiye Kurulu İsyan Etti
 Tekstilkent Tasfiye Kurulu Başkanı Aykut Saka, ben haklı olduğum ve haklılığıma inandığım bir mücadelenin içindeyim. Bakınız bizlere konuşma hakkı bile vermiyorlar, korkuyorlar. Gerçeklerden korkuyorlar. Bizler bu şekilde yapılan kongrelere alıştık. Bu kongrede adaletsizlik, haksızlık ve her türlü oyun var. Küçükçalık hikaye anlattı. Hâlbuki bizlerde konuştuktan sonra divan oluşmuş olsaydı bu rezilliği yaşamazdık. Tekstilkent’te demokrasi yok, kanun yok. Mevcut yönetim suç işliyor, ben bu yönetim hakkında suç duyurusunda bulunacağım” dedi.  


Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com