Haftanın Anketi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Yerel Haber
Belediye Meclisi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Kutladı
05-03-2018 / 20:16
Esenler Belediye Meclisi Mart Ayı 2. oturumu 9 Mart 2018 de açılacağı için Meclis grup başkanları 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününü için söz aldılar.

Esenler Belediye Meclisi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Kutladı  
 
Esenler Belediyesi Mart ayı meclis toplantısı ilk oturumu, 5 Mart 2018 Pazartesi günü bir sürprize sahne oldu. Meclis Başkanı Murat Gülkıran yaklaşan 8 Mart Dünya Kadınlar gününü nedeniyle AKP meclis üyeleri ile aynı sıralarda oturdu. AKP Meclis üyesi Çiğdem Öz meclis oturumunu yönetmek üzere meclise başkanlık yaptı. 
 
Esenler Belediye Meclisi Mart Ayı 2. oturumu 9 Mart 2018 de açılacağı için Meclis grup başkanları 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününü için söz aldılar.
Gündem dışı söz alan CHP Gurup başkanı Mustafa Usta ve AKP gurup başkanı Osman Gökçebaş gurupları adına 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününü kutladılar.
 
CHP Gurup başkanı Mustafa Usta ,” Kadınların bu ülkede özgürce yasayabileceği, sen kadınsın, okuyamazsın, çalışamazsın, üretemezsin, susmak zorundasın lafını duymayacağı, gencecik kızlarımızın tecavüze uğramadığı, katledilmediği,   kadın - erkek eşitliğinin sözde değil icraatta olacağı,  kadının anne ve bu dünyada en değerli varlık olduğunu herkesin idrak edeceği bir 8 Mart dünya emekçi kadınlar günümüz kutlu olsun” dedi. 
 
AKP gurup başkanı Osman Gökçebaş,  “ bizde AKP gurubu olarak  sayın CHP Meclis üyesinin görüşlerine katılıyoruz. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kadınlarımız; kimi zorluklar yaşıyor, fırsat eşitsizlikleri ve ayrımcılıkla karşı karşıya kalabiliyor. Bu sorunların aşılması için hep birlikte ortak bir duruş geliştirmeli ve birbirimizin hakkına, hukukuna, özgürlüklerine sahip çıkmalıyız. Bu vesile ile yaklaşan 8 Mart Dünya Kadınlar gününü AKP gurubu adına kutluyorum” dedi.

Meclise oturumunu yöneten Çiğdem Öz, gündem maddelerini okudu, Teklif maddelerine yeni teklifler yeni teklifler oy birliği ile eklenip tekrar görüşmeye açıldı. Teklif maddelerine görüş belirtmeyen meclis üyeleri teklif maddelerini oy birliği ile meclisten geçti.Meclis 9 Mart saat 15:00 2.oturumda açılmak üzere kapandı.


Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com