Haftanın Anketi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Yerel Haber
Çiğdem Öz “Siz bu durumu hazmedeceksiniz”
05-12-2017 / 17:17
AKP Esenler Belediye meclis üyesi Ayşe Çiğdem Öz, 5 Aralık Kadına Seçme ve Seçilme hakkı verilmesi ile ilgili yaptığı konuşmasını CHP`liler eleştirerek “Siz bu durumu hazmedeceksiniz” dedi.

Aralık Ayı ilk Meclis Toplantısında;

Çiğdem Öz Siz bu durumu hazmedeceksiniz”

AKP Esenler Belediye meclis üyesi Ayşe Çiğdem Öz, 5 Aralık Kadına Seçme ve Seçilme hakkı verilmesi ile ilgili yaptığı konuşmasını CHP’liler eleştirerek “Siz bu durumu hazmedeceksiniz” dedi.

Esenler Belediye Meclisinin 5. Seçim Yılı 4.Dönem 2017 Yılı Aralık Ayı ilk Meclis Toplantısı yapıldı. Meclis gündemini, 5 Aralık Kadına Seçme ve Seçilme hakkı verilmesi konuşulması gerekirken, başörtüsü meşgul etti.

Aralık Ayı ilk Meclis Toplantısı Gündem başlamadan önce, AKP Esenler Belediye meclis üyesi Ayşe Çiğdem Öz 5 Aralık Kadına Seçme ve Seçilme hakkı verilmesi ile ilgili yaptığı konuşmasında; kadına özgürlük noktasında AKP Hükümeti zamanda kavuştuğunu vurgu yaparak, kadına özgürlüğü başörtüsüne bağladı.

Usta “Bu hak verilirken başörtüsü veya türban diye bir tartışma yaşanmadı”

CHP’li meclis üyesi Mustafa Usta “1934’de Kadınlara bu hakkı sunan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve minnetle anıyorum. Bu hak verilirken başörtüsü veya türban diye bir tartışma yaşanmadı. 5 Aralık 1934 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi kadınlara seçme ve seçilme hakkını tanıyan yasayı kabul ederek, Türk kadınına yasalar önünde erkeklerle eşit haklar verilmiştir. Bu karar, bugün gelişmiş olarak gördüğümüz pek çok Avrupa ülkesinden daha önce verilmiştir. 1930 belediye seçimleri kadınlara, seçimlere katılma belediye meclis üyesi olma, seçimlerde aday olma hakkını sağlaması nedeniyle oldukça büyük önem kazanmış ve dikkat çekmiştir.”

ÇetinkayaBiz bu memleketin gerçek sahibiyiz.”

Esenler Belediye meclisinde yapılan tartışmalar üzerine söz alan AKP Meclis üyesi Ömer Çetinkaya, ABD vatandaşı olan Merve Kavakcı’yı öven sözlerle konuşmasına başlayan Çetinkaya “1950’de kadınların %80’i başörtülüydü. Seçilmiş olanlar meclisten dışarı atıldılar. Biz bugün doğru noktaya geldik. Biz bu memleketin gerçek sahibiyiz. 50, 60 yıl haksızlığa uğradık. Başörtülü ve başı açık kadınlarda bu ülkenin vatandaşıdır. Siz bu duruma alışamadınız” dedi.

Türkiye tarihinin en önemli günlerinden biri olan kadına seçme ve seçilme hakkı verilmesinin 83’üncü yıl dönümünün önemini ve cumhuriyetin kadınlara verdiği değeri bilmeyen ve anlamayan AKP’li meclis üyeleri zulümden ve ABD vatandaşlığını seçen Merve Kavakçı’dan hasretle bahsederek gündem oluşturmaya çalıştılar.
 
Çiğdem ÖzSiz bu durumu hazmedeceksiniz”

CHP’li meclis üyesi Mustafa Usta’nın konuşmasına istinaden AKP Esenler Belediye meclis üyesi Ayşe Çiğdem Öz, “Siz bu durumu hazmedeceksiniz. Biz konuyu her zaman her yerde dile getireceğiz”.
 
Usta “Kavakçı ABD çıkarlarını sonuna kadar savunacağına dair yemin etmiştir”
CHP’li meclis üyesi Mustafa Usta  Ömer Başkanın bahsettiği ve meclisten atılan hanım efendi ABD vatandaşıdır, ABD çıkarlarını sonuna kadar savunacağına dair yemin etmiştir. O bayanı savunanlar, TBMM ye sokmaya çalışanlar bugün FETÖ’dan yargılanıyor. Birilerini savunurken sonradan pişman olmamanız için sizleri uyardık, uyarıyoruz. Merve o gün başörtüsünü istismar etmek için görev üstlenmiş. ” dedi. 

 


Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com