Haftanın Anketi
Yerel Haber
BELEDİYEDE GELİŞ GİDİŞLER
06-10-2017 / 12:05
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş görevinden istifa etti! Lütfen hatırlayın, Başbakan Ahmet Davutoğlu da görevinden istifa etmiş idi!

BELEDİYEDE GELİŞ GİDİŞLER

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş görevinden istifa etti! Lütfen hatırlayın, Başbakan Ahmet Davutoğlu da görevinden istifa etmiş idi.

Bir insan görevinden neden istifa eder? Ya da ettirilir! Bu adamların tek başına karar alıcılar olmadığı bilindiği halde olumsuzlukları bunlara yıkıp, işlerin düzeleceğini zannetmek akıllıca bir iş midir?

Cumhurbaşkanı seri halindeki konuşmalarında yorgunluk ile başladı, yolsuzluk ile devam etti!  Sayın Topbaş`ın yorulduğuna kanaat edildi ise yaşı belli idi! Protokol başkanlığı yapıyor, imza yetkileri zaten tırpanlanmış, imar da kazan kazan mantığı ile iplere un serilmiş durumu var idi. Uçak gezilerinin haricinde yorulmayı gerektirecek bir iş yapmadığını işi bilen herkes bilir!

Yolsuzluk var ise görevden almak böyle olmaz! Sen istifa et biz de yolsuzlukları örtelim çok adil ve çok hukuki bir anlayış olmasa gerek.

İyisi ile kötü ile milletin oy verip seçtiği insanları kendi heva ve hevesine göre değiştirmek, aklıselimin kabul edeceği bahaneler ortaya koymadan görevden almak, sonradan da tek adamlık yakıştırmalarına kızmak çok haklı gibi durmuyor.

Alınmalar veya istifalar oluyor peki yerine gelenlerin durumu gidenlerden daha mı iç açıcı. Davutoğlu ile Yıldırım kıyasına hem yazının konusu hem de metal ve düşük profil konusunu bilen biri olarak girmiyorum.

Mevlüt Uysal ile Kadir Topbaş kıyasına bakacak olur isek imar konusunda ikisi de kupon arazi grubunun emrinden çıkamaz, ikisinin de yaptıkları ortada. İstanbul ve Başakşehir ve Bahçeşehir özellikle göletteki imara bakılacak olur ise durum anlaşılır.

Feto açısından değerlendirecek olunur ise ikisi de Melih Gökçeği aratmayacak şekilde parsel parsel verdikleri ortada. Mevlüt Uysalın attığı tweetler de ortada. Zaten AKP içinde Fetodan birilerini suçlamakta anlamsız. Yumurta ve tavuk ilişkisi gibi bir durum söz konusu olduğu her geçen gün daha da bir netleşiyor. Fetonun siyasi ayağına dokunulmamış olması bu şekilde düşünenleri her geçen gün arttırıyor.

Kadir Topbaşın damadı müteaahit, yaptığı işler ortada! Mevlüt Uysalın eski ofisinin bulunduğu tercüman sitesindeki adres ile ne hikmetse Başakşehir sporun sponsoru olan inşaat firmasının adresi aynı adres çıkıyor. Firma sahibi de Uysal`ın ilçe başkanlığı döneminde yardımcısı. Damadı değil diye es mi geçeceğiz!

Belediye borçları açısından da giden günü gelmiş ödenmesi gereken borcumuz yok dese de epeyce borçlu olduğu aşikâr. Başakşehir Belediyesi de yeni kurulan bir belediye olsa da hatırı sayılır borcu olduğu biliniyor.

Gelen gideni aratır deyişi haklı çıkmasın diye dua etsek te kumaş ortada!

Değinmeden geçmeyeyim. Esenler yolağzı girişinden başlayan alt yapı çalışması hızı herkesi çileden çıkartıyor. Hatta belediye isim yazmadan pankart asarak işin içinden sıyrılmaya çalışıyor! İkisi de aynı iktidarın olmasına rağmen bu koordinasyonsuzluk bile geliş gidişlerin çözüm olmayacağını, komple dönüşüme gerek olduğunu gösteriyor.


Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com