Haftanın Anketi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Yerel Haber
Usta`dan Şahin`e tokat gibi cevap
07-01-2018 / 19:07
Esenler Belediye Meclisi Ocak ayı meclis toplantısının 2. birleşiminde CHP Esenler Belediye meclisi Şahin "Mustafa Usta`nın bu parseli bizlerin oy birliği ile geçirdiği yalandır. yalan söylüyor"diyerek yaptığı konuşmasından sonra söz alan Mustafa Usta bu arkadaş çırpınıyor, çırpındıkça batıyor. Kendi yaptığı hatayı üzerinden atmaya çalışıyor. Kendilerinin oy birliği ile geçirdikleri 544 parsel hakkında konuşması ayıptır"

Usta’dan Şahin’e tokat gibi cevap 

Esenler Belediye Meclisi Ocak ayı meclis toplantısının 2. birleşiminde CHP Esenler Belediye meclisi Şahin "Mustafa Usta`nın bu parseli bizlerin oy birliği ile geçirdiği yalandır. yalan söylüyor"diyerek yaptığı konuşmasından sonra söz alan Mustafa Usta bu arkadaş çırpınıyor, çırpındıkça batıyor. Kendi yaptığı hatayı üzerinden atmaya çalışıyor. Kendilerinin oy birliği ile geçirdikleri 544 parsel hakkında konuşması ayıptır" Şahin’e imar konusunda ders verdi ve tokat gibi cevap verdi.

Esenler Belediye Meclisi Ocak ayı meclis toplantısının 2. birleşiminde CHP Esenler Belediye meclis üyeleri Mustafa Usta ve Kemal Şahin karşılıklı tartışmalarına AK Partililer ; "artık bu konular mahkemeye yansımıştır.Parti ve şahsi hesaplaşmalarınızı basın ve yerel medya ile yolu ile paylaşın mecliste tartışma istemiyoruz" dediler.

"O tarihte bizler meclis üyesi değildik"

Şahin, “544 sayılı parselde yapılan plan değişikliği 2014 yılında Esenler belediye meclis kararı ile gerçekleşmiştir. O tarihte bizler meclis üyesi değildik. O dönem meclis üyesi olan Hasan Babacan, Cemal Kaya ve Cihangir Kaymakçı zamanında Meclisten geçti" ifadesinde bulundu.

USTA’DAN ÇOK SERT CEVAP

Şahin “Mustafa Usta’nın bu parseli bizlerin oy birliği ile geçirdi demesi yalandır. Yalan söylüyor” diyerek yaptığı konuşmasından sonra söz alan Mustafa Usta, Şahin’i imar konusunda bilgilendirerek çok sert cevap verdi.

Mustafa Usta, Şahin’e cevaben yaptığı gündem dışı konuşmasında şunları söyledi: “Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın, diyor usta yazar Uğur Mumcu. Böyle söylemişti. Ben de bu arkadaşa aynen böyle söylüyorum. Bu arkadaş çırpınıyor, çırpındıkça batıyor. Kendi yaptığı hatayı üzerinden atmaya çalışıyor. Kendilerinin oy birliği ile geçirdikleri 544 parsel hakkında konuşması ayıptır."

‘ŞİMDİ KIVIRIYOR’

Benim birilerinden rüşvet aldığım konusunda iddialıydı ve elinde belgesi olduğunu söylüyordu. Kendisini ispata davet etmiştim ve ispat edemezse müfteri ve yalancı olacağını söylemiştim. Şimdi kıvırıyor. Bugün yaptığı konuşmasından anladığım şu: “Elimde belge yok, evet ben müfteriyim” diyor. Görüyorum ki bu arkadaş bilgisiz, cahil ve elinde belge yok! Söylediklerinin hepsi yalan ve iftira. Arkadaş şimdi yaptığı ve attığı çamurun içinde boğuluyor.”

‘BU ARKADAŞ SAÇMALIYOR’

Mustafa Usta ve Kemal Şahin arasında yaşanan karşılıklı ithamlar üzerine söz alan Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya, konuyu özetleyerek “Arkadaşlar meclis üyeliğini ve konuları anlamayacak kadar bilgisizler” diyerek şöyle konuştu:

“Bu arkadaş saçmalıyor. Benim anladığım, Mustafa Usta henüz partisinden atılmış değil, sadece üyeliği askıya alınmış. Bizi ilgilendirmeyen ve kendi iç hesaplarının yapıldığı bu tartışmayı buraya taşımak ve meclisi rahatsız etmek doğru değildir. Bizi ilgilendiren tarafı ise, Kemal beyin söylemek istediği ve söyleyemediği konudur.

‘KENDİLERİ REDDETTİ’

Yani Mustafa Usta, 544 parseli mahkemeye taşıdığı ve bu işlemden dolayı belediyeden rüşvet aldığı düşüncesinde olan CHP’liler, Usta’nın davasından vazgeçtiğini düşünerek Usta’yı disipline vermişler. 544 parsele itirazı sadece Mustafa Bey yaptı. Yapılan o itiraz, Mustafa beyin olmadığı ve bu arkadaşların olduğu meclis oturumunda kendilerinin verdiği oylarla ret edildi. CHP’li arkadaşlar şöyle düşünebilir: Biz hiç bir şeye müdahil olmuyoruz. Mustafa Usta neden bizim gibi olmuyor?

‘ÇOK BİLGİSİZLER’

Bu arkadaşlar önlerine gelen konunun ne olduğunu anlamayacak kadar bilgisizler. Yani bu itirazın ne olduğunu anlamamışlar ve konuyu atlamışlar. Yani meclise gelen konulardan CHP’li meclis üyelerinin içinde tek anlayan ve imar konusunu bilen Mustafa Usta olduğunu kendileri ifade etmiş oluyorlar. Bu parseli mahkemeye ve bir üst mahkemeye taşıyan Mustafa Usta’dır. Dava şuanda Danıştay’dadır. Danıştay’a davayı taşıyan yine sayın Usta’dır. Bu meclis üyelerinin davaya müdahil olma hakları varken davaya dahil olmuyorlar.”

AK Parti meclis üyeleri tepki gösterdiler.

Çetinkaya’nın konuşmasının tamamlamasının ardından AK Parti sıralarından sesler yükseldi. AK Partili meclis üyelerinin CHP’lilere hitaben Parti içi meselelerini Belediye Meclis oturumuna taşıyan Şahin’e AK Parti meclis üyeleri “Sizin bu halinizi partinize gönül veren vatandaşlar görse üzülürler ve bir daha CHP’ye oy vermezler” diyerek CHP’li üyeleri uyardılar.Bunun yanı sıra özellikle AK Partili İdris Topdağ ve Sebahattin Yiğit, Osman Gökçebaş tepki göstererek kendi sorunlarını buraya taşıyarak bizleri meşgul etmeyin diyerek tepki gösterdiler.

 


Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com