Haftanın Anketi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Yerel Haber
Şahin AKP`li Meclis Üyeleri İle Birlikte EVET Dedi!
07-06-2018 / 17:29
Şahin, daha önceki meclis oturumlarında”544 parsele” ağabeylerinin talimatıyla oy verdiği gibi bu seferde, TÜRGEV tarafından kurulmuş bir vakıf üniversitesine Esenlerden para aktarılmasıyla ilgili rapora, yine ağabeylerinin talimatıyla ve AKP`li meclis üyeleri ile birlikte EVET dedi, oy verdi.

Şahin AKP’li Meclis Üyeleri İle Birlikte EVET Dedi!

Esenler Belediye meclisinin Hazıra ayı ilk birleşiminde İbn Haldun Üniversitesi ile ortak iş birliği yapılması oylandı. CHP’li meclis üyesi Kemal Şahin, daha önceki meclis oturumlarında”544 parsele” ağabeylerinin talimatıyla oy verdiği gibi bu seferde, TÜRGEV tarafından kurulmuş bir vakıf üniversitesine Esenlerden para aktarılmasıyla ilgili rapora, yine ağabeylerinin talimatıyla ve AKP’li meclis üyeleri ile birlikte EVET dedi, oy verdi.
  
CHP’li gurup başkanı Mustafa Usta’nın muhalefetine rağmen Şahin’in talimatla evet dediği 3 Nolu raporun hikayesi şöyle…

 
Bundan öncede “EVET” demişlerdi, bu sefer paralı eğitime evet dediler.
 İbn Haldun Üniversitesi (İHÜ) TÜRGEV tarafından kurulmuş bir vakıf üniversitesidir. 2015 yılında açılmış olup, 2017-2018 Eğitim yılında eğitime, Başakşehir’deki Güney Kampüsünde başlamıştır. Kuzey kampüs olarak da adlandırılan İbn Haldun Külliyesi ise, Osmanlı medrese mimarisi örnek alınarak Başakşehir’de Fatih Terim Stadı’na yakın bir konumda inşa edilmiştir. Bu vakıf üniversitesinin diğer özel üniversitelerden bir farkı yok. Amaçları çok para kazanmak, eğitimi paralı halde sürdürmek ve eğitimi ticarileştirmektir.
 
CHP’li Şahin ve akıl hocaları olan CHP ilçe Başkanı Ütebay ve eski belediye başkan adayı, önümüzdeki dönem meclis üyesi adayı olacağına kesin gözüyle bakılan Aksal Örüklü ve havarileri parti politikalarını takmıyorlar. Partileri parasız eğitim derken bunlar paralı eğitimden yana oy kullandırıyorlar.
 
Cumhurbaşkanı ve AKP genel başkanı Erdoğan`ın oğlu Bilal Erdoğan`ın başında bulunduğu Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı`nın İbn Haldun üniversitesine yapılacak yardımlara evet diyen bu akıllı ve uyanık CHP’liler bundan öncede hep “EVET” demişler, AKP’lilere biz uyumuyoruz mesajını vermişler.


Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com