Haftanın Anketi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Yerel Haber
Esenler`li Sosyalistler Nikâhta Buluştu
07-08-2017 / 01:07
Özgürlük ve Dayanışma Partisi`nin genel başkanı Alper Taş TKP Genel Başkanı Erkan Başkan, İstanbul Bakırköy spor sosyal tesislerinde, Esenlerin saygın sosyalist, yurtseveri, devrimcilerinden Haydar Erdem`in biricik kızının nikâh şahitliğini yaptılar. Haydar Erdem`in kızı Özdeyiş Ertem, Yalcın Satılmış ile kıyılan nikâhla birlikte hayatlarını birleştirdiler.

Esenler’li Sosyalistler Nikâhta Buluştu 

Özgürlük ve Dayanışma Partisi`nin genel başkanı Alper Taş TKP Genel Başkanı Erkan Başkan, İstanbul Bakırköy spor sosyal tesislerinde, Esenlerin saygın sosyalist, yurtseveri, devrimcilerinden Haydar Erdem’in biricik kızının nikâh şahitliğini yaptılar. Haydar Erdem’in kızı Özdeyiş Ertem, Yalcın Satılmış ile kıyılan nikâhla birlikte hayatlarını birleştirdiler. 
  
Hayatlarını birleştiren Ertem ve Satılmış çiftin nikâhına çok sayıda davetli katıldı. Davetliler arasında ÖDP genel başkanı Alper Taş TKP genel başkanı Erkan Başka’nınyanı sıra solun tüfekleri bir araya geldiler, geçmişe ait anılarını tazelediler. Davetliler arasında Esenler ağırlıktaydı. Haziran hareketinin önderlerinden A. Rıza Güzel, Hasan Kırmızı, Hasan Toprak, Metin Şahin, CHP Bakırköy Belediye meclis üyesi Muzaffer Şahin, CHP Esenler eski ilce başkanı Cemal Kaya, Meclis üyesi Mustafa Ustanın yanı sıra kalbi solda atan çok sayıda davetli katıldı.
 

Çiftlerin nikah şahitlerinden Alper Taş,şeyh Bedrettin destanındave Nazım Hikmet`in kosmos`un kardeşliği adına isimli şiirinde geçen"yemeğimi, suyumu, toprağımı paylaşırım ama yârimin yanağı sadece benimdir arkadaşkusura kalma" sözlerini yüksek sesle haykırarak çiftlere evlilik müessesesinin ne kadar önemli olduğunu, kutsallığını anlattı.


Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com