Haftanın Anketi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Yerel Haber
Usta`nın Onurlu Duruşu İftiracıları Üzdü
09-03-2018 / 18:26
Esenler Belediyesinin Mart ayı belediye meclis toplantısının 2. Birleşiminde gündemine 544 parsel oturdu. CHP Esenler ilçesi tarafından ihracı istenen Mustafa Usta ve iki gazeteci arkadaşı ile birlikte onurlu duruşlarını onurla taçlandırdılar.

Usta`nın Onurlu Duruşu İftiracıları Üzdü

Esenler Belediyesinin Mart ayı belediye meclis toplantısının 2. Birleşiminde gündemine 544 parsel oturdu. CHP Esenler ilçesi tarafından ihracı istenen Mustafa Usta ve iki gazeteci arkadaşı ile birlikte onurlu duruşlarını onurla taçlandırdılar.
 
CHP’nin kurşun askeri, sert muhalifi Mustafa Usta yılmadı, küsmedi mücadelesine devam etti. Kalbini kırdılar, onur cellatlığı yaptılar, iftira attılar o her açıklamasında ‘’ispat etmeyenler, yalancıdır, müfteridir, şerefsizdir ‘’diyerek kendisine iftira atanlara meydan okudu. Bugün belediye meclis toplantısında kendisine iftira atan ilçe yöneticilerine, meclis üyesi arkadaşına adeta şok yaşattı. Usta’nın açıkladığı belge, Danıştay 6. Dairenin verdiği kararı görünce şaşırdılar, ancak iftiracıların yüzlerinde astar olmadığından yüzlerinin kızarmadığı kameralara yansıdı.
 
Mecliste Neler Oldu, Gelişmeler Nasıldı?
O meşhur 544 parselden dolayı disipline verilmişlerdi. İmar mevzuatından, Esenler’deki yaşanmışlıklardan bihaber olanların ahkam kesmeleri ile süreç başlamıştı.  Usta’nın meclise sunduğu ve gösterdiği belgeler onuru oldu, aynı belgeler iftiracıların yüzüne tokad gibi patladı.
544 parsel mahkemelik olmuştu. Ustanın bulunmadığı meclis toplantısında iki CHP’li meclis üyesinin Usta’nın plan tadilatına itiraz ettiği dilekçenin imar komisyonundan reddedilen raporu mecliste oylanırken konulardan bihaber olan iki CHP’li meclis üyesinin de AKP’lilerle birlikte evet oyu vererek oybirliği ile reddedilmesini sağlamışlardı.
 
En Çok İftiracı Havariler Üzüldü

CHP ilçe başkanı ve yöneticileri  Usta’ya iftara atarak yalan yanlış beyanlarda bulundular, kumpas kurdular. CHP İstanbul il başkanı, il sekreteri kurulan kumpasın önderliğini yaptılar. İki gazetecinin seçme seçilme haklarını ellerinden aldılar, o gün görevli olan il disiplin kuruluna baskı uygulayarak kesin ihraçlarını istediler.
 
Usta, boş durmadı, 544 parselin üstüne gitti Danıştay 6. Daire başkanlığına davayı taşıdı. Bugün Danıştay verdiği kararda 4. idare mahkemesinin usulden verdiği yürütmeyi durdurma kararının kaldırılması kararını iptal ederek 9. İdare mahkemesinin verdiği esas hakkındaki yürütmenin durdurulma kararının doğru olduğu yönünde karar vermesi en çok bu iftiracıları üzdü.

 
"Usta, Bu İş Burada Bitmedi" diyerek gazetemizde çıkan haberi aslında Danıştaydan bu işin döneceği yöndeydi.Ancak İftira atanlar anlayamadı ve karalama kampanyası yaptılar.
 
işte o haber Linki
 
"Usta, Bu İş Burada Bitmedi"
 
http://www.gazeteesenler.com/Haber/Yerel-Haber/03072017/Usta-Bu-Is-Burada-Bitmedi.php
 
CHP’nin iki kurşun askeri Mustafa Usta ve Yüksel Kılıç, yarın sabah kahvaltısında bir değerlendirme yapacaklarını söylediler. Yapacakları basın açıklamasıyla tüm partilileri ve kamuoyunu bilgilendirecekler.


Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com