Haftanın Anketi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Yerel Haber
Esenler, Eğitimde İstanbul Birincisi
09-06-2017 / 15:37
2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı`nın sona ermesiyle birlikte Esenler`de 83 bin öğrenci, yaklaşık 3 ay sürecek yaz tatiline başladı.

 Esenler, Eğitimde İstanbul Birincisi 

 
2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı`nın sona ermesiyle birlikte Esenler`de 83 bin öğrenci, yaklaşık 3 ay sürecek yaz tatiline başladı.
 
2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı`nın son ders zili çaldı. Esenler’de 83 bin öğrenci karne sevinci yaşadı. Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Tacirler Eğitim Vakfı İlkokulu’nda düzenlediği 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Kapanış Töreni`ne; Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Polat, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, şube müdürleri ve öğretmenler ile birlikte öğrenci ve veliler katıldı.
 

Esenler, İstanbul Birincisi 
Törende ilk konuşmayı yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı`nın fevkalade başarılı geçtiğini belirterek, “Esenler sosyal, sportif, kültürel ve proje yarışmalarında adını tüm Türkiye’ye hatta Avrupa’ya bile duyurdu. Sportif alanda öğrencilerimiz, Avrupa ve Balkan dereceleri elde ettiler. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘Eğitimde yenilikçilik’ ve ‘Eğitimde İyi Örnekler’ projelerinde ise Esenler, İstanbul birincisi oldu” şeklinde konuştu.
 


Evlatlarımızdan Daha Kıymetli Bir Şeyimiz Yok 
Esenler KaymakamıHulusi Şahin de, çocukların hak ettikleri bir yaz tatiline kavuştuğunu vurgulayarak eğitimin sadece öğretmenlerin omuzlarına yüklenecek kadar kolay bir iş olmadığını söyledi. Şahin, “Toplumda ne kadar kesim var ise bu yükün altına girmesi gerekiyor. Çünkü evlatlarımızdan daha kıymetli bir şeyimiz yok. Milletimizin en değerli hazinesi insanıdır. Eğer çocuklarımızı iyi yetiştirirsek, bu coğrafyada kalıcı olabiliriz” dedi.
 
Yaz Tatili 18 Eylül`de Sona Erecek
 
Programda öğrenciler mini bir konser verdi ve halk oyunları gösterileri sergilediler. Öğrenciler, geri dönüşüm malzemelerinden elde ettikleri giysilerle de küçük bir defile sunarak geri dönüşüme dikkat çektiler. Pogram, karne takdimi ile sona erdi. Her sınıfın birincilerinin karnelerini Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Polat, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan verdi. 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı`nın ilk ders zili, 18 Eylül Pazartesi günü çalacak. 


Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com