Haftanın Anketi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Yerel Haber
AKP diktasına boyun eğmeyeceğiz
10-02-2018 / 15:33
Türkiye Komünist Hareketi üyesi, üniversite öğrencisi Helin Nigit, sosyal medya hesabından yaptığı Paylaşımlarından Dolayı “Cumhurbaşkanına” Hakaret” Suçu İşlediği İddiasıyla Gözaltına Alındı.

 “AKP diktasına boyun eğmeyeceğiz!”

Türkiye  Komünist Hareketi üyesi, üniversite öğrencisi Helin Nigit, sosyal medya hesabından yaptığı Paylaşımlarından Dolayı  “Cumhurbaşkanına” Hakaret” Suçu İşlediği İddiasıyla Gözaltına Alındı.

Türkiye Komünist Hareketi Açıklama Yayınladı

TKH’nin açıklaması şöyle…
“Parti üyemiz üniversite öğrencisi Helin Nigit, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarında “kamu görevlisine hakaret” ve “Cumhurbaşkanına hakaret” suçu işlediği iddiasıyla bugün gözaltına alınmış ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştır.
Bugün AKP’nin elinde muhalif herkesi susturma aracına dönüşen bu uygulamayı bir kez daha protesto ediyoruz. Gerici AKP iktidarını eleştirmeyi “Cumhurbaşkanına hakaret” kılıfıyla cezalandırma girişimini kabul etmiyoruz.
OHAL rejimi ile tek adam yönetimine yönelik her türlü siyasi faaliyetin “kamu görevlisine hakaret ve cumhurbaşkanına hakaret” gerekçesiyle suç sayılması gayri-meşrudur!
Parti üyemiz en kısa zamanda serbest bırakılmalıdır.
AKP’nin bu hukuksuz ve baskıcı uygulamalarına boyun eğmeyeceğiz!

 


Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com