Haftanın Anketi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Yerel Haber
CHP`liler Topbaş`a Tepkili
14-06-2017 / 16:59
Başkan Kadir Topbaş, Üsküdar`a Cumhuriyetimizin kurucu Lideri, Kurtarıcısı ve Ulu Önderimiz Atatürk`ün kıymetli annesi Zübeyde Hanım`ın Büstünü çok görüyor. CHP Üsküdar ve İBB Meclis Üyesi Nezih Küçükerden ve Fatih ve İBB Meclis Üyesi Ayşegül Okumuş Görgü, İBB Meclisine verdikleri önergede Doğancılar Parkına Zübeyde Hanımın Büstünüm konulmasını talep ettiler.

 

CHP’liler Topbaş’a Tepkili

Başkan Kadir Topbaş, Üsküdar’a Cumhuriyetimizin kurucu Lideri, Kurtarıcısı ve Ulu Önderimiz Atatürk’ün kıymetli annesi Zübeyde Hanım’ın Büstünü çok görüyor. CHP Üsküdar ve İBB Meclis Üyesi Nezih Küçükerden ve Fatih ve İBB Meclis Üyesi Ayşegül Okumuş Görgü, İBB Meclisine verdikleri önergede Doğancılar Parkına Zübeyde Hanımın Büstünüm konulmasını talep ettiler.
 
CHP’li Küçükerden ve Görgü tarafından hazırlanan önerge ile Üsküdar Halkının isteği bir kez daha İBB Meclis gündemine taşında.   Fatih ve İBB Meclis Üyesi Ayşegül Okumuş Görgü tarafından okunan önerge de : “ Park Bahçeler ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı’nın Anadolu Yakası Park Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde bulunan yaklaşık 7 bin 580 m2 yüzölçümlü Üsküdar Doğancılar parkında, Ülkemizin Kurucu ve Kurtarıcısı Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ün saygıdeğer annesi Zübeyde Hanım’ın annelerimize ve tüm Cumhuriyet Kadınlarına ithafen bir büstünün konulmasını ve hatırasının yaşatılması için çalışma yapılmasını istemiştik. Yalnız aradan geçen 3 aylık bir süre içinde önergemize olumlu yada olumsuz bir cevap alamadık.
Her sorunun bir cevabının olacağını biliyoruz. Ancak olur veya olmaz cevabının bile verilmemesi bizleri derinden yaralamaktadır. Konuyu 15 Şubat 2017 tarihinde vermiştik ama halen cevap yok. Bu önergenin gereğinin yapılmasını Üsküdar Halkı ve biz Meclis Üyeleri olarak beklemekteyiz. Konuyu Başkan Kadir Topbaş’a bir kez daha hatırlamak istedik.” denildi.
 
 Önerge oy birliği ile Başkan Kadir Topbaş’ın önüne bir kez daha gitti. Şimdi Topbaş’tan gelecek cevap beklenecek.
 
 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com