Haftanın Anketi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Yerel Haber
“Vallahi Benim Karavanda Altın Klozet Yok”
18-06-2017 / 13:51
Erdoğan`ın açıklamalarına yanıt veren Kılıçdaroğlu, Erdoğan için “Dün 20 Temmuz darbecisi açıklamalar yapmış. Efendim neymiş yürüyormuşuz akşam karavanda kalıyormuşuz. Vallahi benim karavanda altın klozet yok. Arzu ediyorsa gelsin bir gece ben kendisini misafir edebilirim. Kendisi karavanda kalsın ben dışarıda toprakta yatacağım, bir gece” ifadelerini kullandı.

 “Vallahi Benim Karavanda Altın Klozet Yok”
Erdoğan’ın açıklamalarına yanıt veren Kılıçdaroğlu, Erdoğan için “Dün 20 Temmuz darbecisi açıklamalar yapmış. Efendim neymiş yürüyormuşuz akşam karavanda kalıyormuşuz. Vallahi benim karavanda altın klozet yok. Arzu ediyorsa gelsin bir gece ben kendisini misafir edebilirim. Kendisi karavanda kalsın ben dışarıda toprakta yatacağım, bir gece” ifadelerini kullandı. 

“Bizi tahrik etmek istiyorlar. Tahriklere kapılmayacağız” diyen CHP lideri şunları söyledi: “Yargıyla bizi tehdit etmek istiyorlar. Efendim hakim çağırırmış savcı çağırırmış, biz bu ülkede darbecilerin neler yaptığını çok iyi biliyoruz. Biz bu ülkede darbecilerin yaşadığım dönemleri anlatıyorum. 70’lerde, 80’lerde, 2017’lerde ne yaptılar, bunların hepsini biliyoruz. Darbeciler tarihin karanlık sayfalarında yer almıştır. Mücadele edenler de tarihin ak sayfalarında yer almıştır. Bakın bu kadar eleştiriyorlar. Ama şu sözü kullanamıyorlar. ‘Ya bizim ülkemizde adalet var kardeşim niye yürüyorsunuz’ diyemiyorlar. Çünkü onlar da gayet iyi biliyorlar ki adalet yok. Peki bu söylemlerin kaynağı nedir acizlik ve zavallılık.”
 
‘HER FİRAVUNUN BİR MUSA’SI VARDIR’
Kılıçdaroğlu, Erdoğan ve iktidar sözcülerinin “yargıyı etkilemeye çalışıyorlar” eleştirilerine “Adalet için yürüyoruz biz adalete karşı değil” diye yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ı kastederek, “20 Temmuz darbecisine bir soru sormuştum daha önceleri. Benim her sözüme anında cevap veriyor ama bu soruma nedense hiç cevap veremiyor. Sorduğum soru son derece basit, sıradan ama çok önemli bir soruydu. Demiştim ki, ‘namus ve şeref kavramı sizin için neyi hatırlatıyor. Sizin için bu kavramların önemi nedir? Bunu bize bir anlatın bizde bir öğrenmiş olalım’. Ama buna şu ana kadar bu soruma yanıt vermiş değil. Kendisine son olarak şunu hatırlatmak isterim. Her firavunun bir Musa’sı vardır bunu sakın unutmasın.”

 


Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com