Haftanın Anketi
Yerel Haber
AB ve Türk Kızlayı Esenlerdeki Suriyelilere Yardım yaptı.
27-03-2018 / 11:26
Esenler Kızılay Şubesi ve Suriye Türkmen Meclisi Yardım Derneği Esenler temsilciliği, Avrupa Birliği`nin Suriye Krizine yönelik vaad ettiği fonların aktarımı kapsamında gelen yardım kolilerini Esenlerde yaşayan 70 Suriyeli yetim vatandaşa dağıttı.

AB ve Türk Kızlayı Esenlerdeki Suriyelilere Yardım yaptı.

Esenler Kızılay Şubesi ve Suriye Türkmen Meclisi Yardım Derneği Esenler temsilciliği, Avrupa Birliği’nin Suriye Krizine yönelik vaad ettiği fonların aktarımı kapsamında gelen yardım kolilerini Esenlerde yaşayan 70 Suriyeli yetim vatandaşa dağıttı.
 
Avrupa Birliği ile Türk Kızılayı arasında yapılan "Yabancılara Yönelik Sosyal Uyum Yardımı Programı" binlerce sığınmacının ihtiyaçlarını gidererek sosyal hayata entegrasyonu kapsamında yardım yapılmaya davam ediyor.

Bu anlamda Esenler Kızılay şubesine gelen 100 adet yardım kolisinden 70 adetini Suriye Türkmen Meclisi Yardım Derneği Esenler temsilciliğine, 30 âdetini ise beş mahalle muhtarlarına Esenler Kızılay Şubesi dağıtımını gerçekleştirildi.

Suriye Türkmen Meclisi Yardım dernek binasında gerçekleşen törende Esenler kaymakamı Hulusi Şahin Kızılay Esenler şubesi üyeleri ESDEF Başkanı Mustafa Kaplan, Mahalle Muhtarı Mehmet Doğan, Dernek Başkanı Halit Karkin ve yardımda bulunan Suriyeli vatandaşlar katıldı.

Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin  “.Avrupa Birliği ve Türk Kızılay’ı Suriyelilere yapılan yardımı son derece değerli buluyorum. Başta Kızılay Şube Başkanı Lütfü Kahveci olmak üzere muhtarlarımıza, Suriye Türkmen Meclisi Dernek Başkanı Halit Karkin’e ve bağışta bulunanlara teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Esenler Kızılay Şube Başkanı Lütfü Kahveci “Kızılay olarak hayırseverlerimizin desteğiyle Suriyeli kardeşlerimizin her türlü ihtiyacını karşılamaya çalışıyoruz. Bu yardımı yapan Avrupa Birliği ve Türk Kızılay’ına teşekkür ediyorum.” dedi.


Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com