Haftanın Anketi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Yerel Haber
AKP`nin adayı Mevlüt Uysal
28-09-2017 / 15:41
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi (İBB) bugün yeni başkanını seçecek. AKP`nin adayı Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal.

 

AKP`nin adayı Mevlüt Uysal 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi (İBB) bugün yeni başkanını seçecek. AKP`nin adayı Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal.

 
Geçen cuma günü Kadir Topbaş`ın istifası ile boşalan İBB Başkanlığı koltuğu için bugün saat 15.00`da il meclisinde seçim yapılacak. CHP, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu`nu aday gösterildi. 
AKP ise seçimlerden hemen önce adayını açıkladı. AKP`nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal olarak açıklandı. AKP Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi`ndeki açıklamada konuşan Kaya, "24 Eylül`de temayül oylaması yapıldı. Temayül de çıkan sonuç ve sayın cumhurbaşkanımızın da değerlendirmesiyle Mevlüt Uysal adayımızdır" dedi. 
Seçimde oy kullanması beklenen İBB meclis üye sayıları şöyle: AKP 179, CHP 127, MHP 2 ve bağımsız 1 olmak üzere toplam 309 kişi. Kapalı oylamanın yapılacağı seçim 3 turlu olacak.

MEVLÜT UYSAL KİMDİR?

 29 Mart 2009 Yerel Seçimleri’nde Başakşehir Belediye Başkanı seçildi. 2014 Yerel Seçimleri`nde AKP adayı olarak ikinci kez seçime giren Uysal, ikinci kez Başakşehir Belediye başkanlığı koltuğuna oturdu.

SİVAS SANIKLARININ AVUKATI

Mevlüt Uysal, AKP Genel Başkan Yardımcısı olan Hayati Yazıcı`nın avukatlık bürosunun ortağı. Mevlüt Uysal, Hayati Yazıcı ile birlikte, Madımak Katliamı Davası`nda yargılanan sanıkların da avukatlarından biriydi.
Evrensel


Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com