Haftanın Anketi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Yerel Haber
Esenler Kız Teknik Birincisi oldu
30-05-2011 / 13:48
İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğünün 2010–2011 Eğitim Öğretim yılında Ortaöğretim Kurumları arasında düzenlemiş olduğu Münazara yarışmasında Esenler Kız Teknik ve Meslek Lisesi TEB Ataşehir Anadolu Lisesi`ni yenerek İstanbul Birincisi oldu.

Haber merkezi/gazete esenler

 

Esenler Kız Teknik ve Meslek İstanbul Birincisi oldu

 

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğünün 2010–2011 Eğitim Öğretim yılında Ortaöğretim Kurumları arasında düzenlemiş olduğu Münazara yarışmasında Esenler Kız Teknik ve Meslek Lisesi TEB Ataşehir Anadolu Lisesi’ni yenerek İstanbul Birincisi oldu.

 

23 Mayıs 2011 Pazartesi günü Beşiktaş Etiler Anadolu Otelcilik Turizm Meslek Lisesi’nde düzenlenen finalde yarışan Esenler Kız Teknik ve Meslek Lisesi “Yeni nesilleri her türlü bağımlılıktan korumada öncelik devlete aittir” görüşünü, diğer finalist TEB Ataşehir Anadolu Lisesi ise “Yeni nesilleri her türlü bağımlılıktan korumada öncelik aileye aittir” görüşünü savundu. Oldukça zevkli geçen yarışmanın sonunda gülen taraf Esenler ekibi oldu.

Esenler Kız Teknik ve Meslek Lisesi daha önceki turlarda sırasıyla Güngören İzzet Ünver Lisesi, Gaziosmanpaşa Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Fatih Şehremini Anadolu Lisesi ve Çatalca Çok Programlı Lisesi’ni yenerek finale gelmişti.

 

Yarışma sırasında salonda bulunan hemen herkes finale bir Kız Meslek Lisesinin çıkmış olmasını şaşkınlıkla karşıladı; ancak yarışmada Esenler Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nin sergilemiş olduğu performansı görünce de okulun birinciliği gerçekten hak ettiğini belirttiler

Bu başarının nasıl kazanıldığı yönündeki sorulara okul idarecileri: “Üç yıldır okulumuzda sınıflara arası münazara yarışmaları yapıyoruz. Bu sayede öğrencilerimizde ve öğretmenlerimizde münazara kültürü iyice yerleşti. Okul takımını bu yarışmalar neticesinde belirledik. Bu yarışma süresincede okul müdüründen müdür yardımcılarına, öğretmenlerden öğrencilere kadar hemen herkes bu işe gönül verdi, desteğini verdi. Hiçbir rakibimizi ne hafife aldık ne de gözümüzde büyüttük. Konunun gerektirdiği bilgilere ulaşıp hazırlığımızı yaptık ve kazanacağımıza olan inancımızı hiç yitirmedik. Bu sayede final oynadık ve kazandık” dediler.

 


Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com
ip adresim