Haftanın Anketi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Yerel Yönetimler
Esenler Belediyesinden Emlak Vergisi Adaletsizliği
06-03-2017 / 18:09
Esenler Belediyesi Emlak vergilerini sesiz sedasız arttırdı. Esenler, İstanbul`un en pahalı ilçeleri olan Beyoğlu, Nişantaşı ve Etilerin ödediği Emlak vergisini ödeyecek.

Esenler Belediyesinden Emlak Vergisi Adaletsizliği 

Esenler Belediyesi Emlak vergilerini sesiz sedasız arttırdı. Esenler, İstanbul’un en pahalı ilçeleri olan Beyoğlu, Nişantaşı ve Etilerin ödediği Emlak vergisini ödeyecek.
 
CHP Esenler Belediye meclis üyeleri verdikleri önergelerle yine gündem oluşturmaya devam ediyor. CHP Esenler Belediye meclis üyeleri, Bugün toplanan Esenler belediye meclisinde gündem yaratacak önerge verdiler.
 
Meclis Başkanı Murat Gülkıran gündem maddelerinin görüşmelerine geçilmeden önce CHP’li meclis üyelerinin hazırladığı soru önergesi Kemal Şahin tarafından okundu ve okunan soru önergesi oylanarak başkanlık makamına havale edildi.
Esenler emlak vergisinde çağ atlayarak İstanbul’un en gözde ilçeleri ile aynı oranda emlak vergisi verecek. Esenler Belediyesi, İstanbul’un Emlak ve gayrimenkulde en değerli ilçelerinden Nişantaşı, Etiler ile birlikte Emlak vergisinde aynı tutuldu. Esenler Belediyesi, 2017 senesinde vatandaşlardan 1. Sınıf emlak vergisi alacak. Zaten Esenler halkının % 65 asgari ücretle geçiniyor. Her yıl ortalama % 30 oranda emlak vergisini ödeyemeyen Esenler halkı bu seferde bu vergi ödeyemeyen vatandaşın oranı büyüyecek. Yapılan bu emlak vergi artışıyla vatandaşa üzerine kambur katlanarak büyümüş olacak.
 
CHP’li meclis üyelerinden Kemal Şahin okuduğu önergenin içeriği Esenler’de emlak vergilerinin yüksekliği ile ilgiliydi. Önergede, vatandaşın haberi olmadan emlak vergilerinin %30’lar civarında arttığını, Esenlerde binaların %80’ninin kaçak ve ruhsatsız olduğunu belirten CHP’li meclis üyeleri 2016 da Esenler’deki binalar 2. Sınıf üzerinden vergilendirilirken, 2017’de 1. Sınıf emlak vergilendirilmesine anlam veremediklerini söylediler.  
 
İşte CHP’lilerin verdiği önerge ve 2017’de 1. Sınıf emlak vergilendirilmesi


Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com