Haftanın Anketi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Yerel Yönetimler
KURBAN KESİM YERLERİ BELİRLENDİ
10-09-2016 / 15:22
Esenler`de üç mahallede bulunan açık kurban kesim alanının yanı sıra 15 oto yıkamada kurban kesilebilecek.

KURBAN KESİM YERLERİ BELİRLENDİ

Esenler’de üç mahallede bulunan açık kurban kesim alanının yanı sıra 15 oto yıkamada kurban kesilebilecek.

Esenler’de Kurban Bayramı hazırlıklarında sona gelindi. Esenler Belediyesi`nin Kurban Bayramı  hazırlıkları kapsamında kurban kesim yerleri belirlendi. Kurban kesimlerinin daha sağlıklı ve hijyenik ortamlarda yapılabilmesi amacıyla Esenler Belediyesi, Çiftehavuzlar, Fevziçakmak ve Oruçreis Mahalleler`inde vatandaşların kendi kurbanlarını kesebilmeleri için 3 açık kurban kesim alanı kurdu. Bu açık kesim alanlarının dışında, belediyenin tespit ettiği kriterlere uyan ilçe genelinde toplam 15 oto yıkama da kurban kesim alanı olarak belirlendi.

KURBANLAR EMİN ELLERDE

Öte yandan Esenler Belediyesi`nin, Kurban Bayramı`nda muhtemel kazaların azaltılması, kesimlerin daha sağlıklı ve düzenli yapılabilmesi için açtığı Kurban Kesim Elemanı Yetiştirme ve Geliştirme Kursu`nu başarıyla tamamlayan kursiyerler sertifikalarını aldılar. Kursiyerler, alanlarında uzman eğitmenler tarafından uygulamalı ve teorik olmak üzere iki aşamalı eğitimden geçirildiler.

Eğitimlerin sonunda kursiyerlere Esenler Halk Eğitim Merkezi tarafından “Kurban Kesim Elemanı” sertifikası verildi. Sertifikalarını alan kursiyerler, Kurban Bayramı`nda güvenli bir şekilde kurban kesebilecekler.

Esenler`de kurban kesimi için izin verilen yerler ise ekte.


Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com