Haftanın Anketi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Yerel Yönetimler
Esenler`de RASİS Dönemi Başladı
19-05-2017 / 19:03
Esenler Belediyesi tarafından hayata geçirilen Ruhsatta Akıllı Sistem Projesi (RASİS), kamuoyuna tanıtıldı. Türkiye`de bir ilk olan RASİS ile Esenler`de yeni bir dönemin başladı.

 Esenler’de RASİS Dönemi Başladı

 

Esenler Belediyesi tarafından hayata geçirilen Ruhsatta Akıllı Sistem Projesi (RASİS),  kamuoyuna tanıtıldı. Türkiye’de bir ilk olan RASİS ile Esenler`de yeni bir dönemin başladı.

 

Esenler`de "Akıllı Ruhsat" dönemi başladı. Türkiye`de bir ilk olan Ruhsatta Akıllı Sistem Projesi (RASİS) ile Esenler`deki iş ve işyerlerine ait tüm veriler tek bir çatı altında toplandı. Esenler Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü tarafından İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA)’nın desteğiyle hazırlanan “Ruhsat Yönetiminde Esenler Modeli” RASİS projesinin tanıtım toplantısı Esenler Kültür Merkezi`nde yapıldı.

 

Esenler Kaymakamlığı ile Esenler Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın da paydaşı olduğu projeyi anlatan sinevizyon gösterimiyle başlayan programda ilk olarak İSTKA Uzmanı Cüneyt Genç söz aldı. İstanbul`un daha yaşanabilir bir şehir olması için 2010 yılından beri 700 projeye destek verdiklerini belirten Genç, RASİS`in Esenler ve ilçe esnafı için hayırlı olması temennisinde bulundu.  

 

Programda; RASİS`in Esenler için hedeflenen akıllı şehir sisteminin bir parçası olması yönünde ilerleyeceğini, Esenler`de artık tüm ruhsat iş ve işlemlerinin adrese bağlı olarak teknoloji desteğiyle olacağı, Akıllı ruhsat sistemi ile iş yerlerine sicil getirecekleri,  22 Mayıs Pazartesi gününden itibaren ruhsat işlemlerinde yeni bir dönem başlayacağı ve ticarette verimliliğin artırılmasıyla istihdama büyük bir katkı sunulacak ifade edildi.


Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com