Haftanın Anketi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Yerel Yönetimler
CHP Meclis üyelerinin önergesine AKP`liler ilk kez “EVET” dedi.
26-11-2016 / 13:01
Belediye meclislerinde hiçbir önergelerinin kabul edilmediğini ve soru önergelerine bu zamana kadar cevap alamayan CHP gurubunun nihayet verdiği bir önerge Büyük Şehir meclisinde kabul edildi.

CHP Meclis üyelerinin önergesine AKP’liler ilk kez “EVET” dedi.

Belediye meclislerinde hiçbir önergelerinin kabul edilmediğini ve soru önergelerine bu zamana kadar cevap alamayan CHP gurubunun nihayet verdiği bir önerge Büyük Şehir meclisinde kabul edildi.. İETT otobüslerini kullanan kadın yolcular Saat 22.00`den sonra durak harici evlerine yakın istedikleri noktada İETT Otobüslerinden iniş yapabilecekler. Bravo diyoruz. CHP’lileri kutluyoruz. İlk kez bir önergeleri kabul edildi. Milletimize ve memleketimize hayırlı olsun.. (!)

 
 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisinin 2016 yılı Kasım ayı Meclis toplantılarında İBB Meclisinin CHP’li Üyeleri Esin Hacıalioğlu, Şenol Yolbir, Ülkü Koçar, Musa Keleş, Ayşe Ayla Taygaroğlu, Sevim Yalınkılıç, Belgin Tezer, Esra Kaya Erdoğan ve Sabiha Tüzünoğlu imzalarıile meclis başkanlığına sunulan, oy birliği ile Başkanlık Makamına havale edildi.

 

Ve sonunda Başkan Kadir Topbaş’ın talimatıyla uygulanmaya konuldu: İETT otobüslerini kullanan kadın yolcular saat 22.00`den sonra durak harici, evlerine yakın istedikleri noktada İETT Otobüslerinden iniş yapabilecekler ..


Önergede  “Kadınların can güvenliği ve tacizlere maruz kalmaması için İETT otobüslerinde akşam saat 22:00 den sonra Kadın yolcuların İETT durağı harici evlerine gitmek için istedikleri yerde inmeleri” konusunu içeren yazılı önerge gündeme damgasını vurdu. Günlerdir tüm TV’lerde ve Gazetelerde ilk haberler arasında gündem olan ve yer alan CHP’li Meclis Üyelerinin bu teklifi AKP’li Meclis Üyelerince de benimsenince İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın da talimatları sonucu İETT tarafından uygulanmaya konuldu. İBB Meclis toplantısında yazılı önergeyi sözlü okuyan CHP İBB Meclis Üyesi Esin Hacıalioğlu önergede son yıllarda işlenen kadın cinayetleri ve tecavüzlerden örnekler sunarak şunları söyledi, “İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi için küçük ancak İstanbul sokaklarında kol gezen kadına yönelik ruhsal, bedensel ve cinsel şiddete karşı ve kadının yeniden sosyal yaşama adapte olması açısından önemli ve büyük bir adım atabileceğine inanmaktayız. Bu bağlamda İETT otobüslerini kullanan kadın yolcuların belirli bir saat diliminden sonra istedikleri noktada iniş yapabilmeleri, varacakları noktaya daha yakın mesafede inmelerinin, kadını sokakta şiddete maruz kalma olasılığını düşüreceğini düşünmekteyiz.

 

Bu düşünce ile saat 22:00 itibari ile İETT otobüslerini kullanan kadın yolcuların talebi halinde, durak zorunluluğu gözetmeksizin istenilen noktada İETT otobüs şoförlerince yolcu indirme işlemi yapılmasını ve bu önergenin başkanlık makamına kabulünü arz ederiz” diye verilen önerge kabul edilerek uygulamaya konuldu


Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com