Haftanın Anketi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Yerel Yönetimler
HAYAT KURTARAN KOLYE ESENLERDE
29-12-2016 / 17:45
Esenler Belediyesi`nin geliştirdiği "Acil Hayat Butonu" kolye halini aldı ve artık sokakta da kimsesiz yaşlıların yanında.

HAYAT KURTARAN KOLYE ESENLERDE

Esenler Belediyesi`nin geliştirdiği "Acil Hayat Butonu" kolye halini aldı ve artık sokakta da kimsesiz yaşlıların yanında. 

Esenler Belediyesi tarafından hayata geçirilen "Hayat Butonu" projesi, teknolojinin son yenilikleri ve gelişmelerini takip ederek yaşlıların imdadına yetişmeye devam ediyor. Esenler Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü uhdesinde ve "Kimsesizlerin Kimi Projesi" kapsamında gerçekleştirilen proje Esenler`de tek başına ikamet eden yaşlı ve kimsesizlerin acil durumunda yanında olmayı amaçlıyor.

YAŞLILARA ÖZEL HAT

Acil hayat butonu projesi sayesinde kimsesiz yaşlılar artık boyunlarındaki asılı kolyenin tuşuna basarak yardım talep edebilecekler. Ev telefonuna 50 metre kadar uzaklıkta ve kablosuz bağlantı teknolojisi ile çalışan "Acil Hayat Kolyesi" önceden tespit edilen tüm kimsesiz yaşlılara teslim edildi. Telefon çevirmeyi de ortadan kaldıran proje ile ihtiyaç halinde evinde ve sokağında butona basan yaşlının bilgileri Toplumsal İletişim Merkezi (ESTİM)`e anında ulaşıyor. ESTİM görevlileri de yaşlının problemini çözmek için alarma geçiyor. Proje için tahsis edilen 440 09 23 numaralı özel hat ile yaşlılar, sadece acil durumlarda değil; herhangi bir ihtiyaç halinde de tuşa basarak belediye ekiplerinden yardım talep edebilecek.

2013 yılında dönemin Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından startı verilen proje ile belediye ekipleri, bugüne kadar birçok acil durum vakasında yaşlıların imdadına yetişti. 


Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com