Haftanın Anketi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Ali Cantürk
ACI AMA GERÇEK
Email:

İktidar sayesinde flütten notaya geçişler yapıp, müzik konusunda kendimizi geliştiriyoruz!

ACI AMA GERÇEK

İktidar sayesinde flütten notaya geçişler yapıp, müzik konusunda kendimizi geliştiriyoruz!

Nota vermek hassas bir konudur ve gerektiğinde verilmesinde bir beis olmadığı gibi itibar meselesidir de aynı zamanda.

Bizim dert ettiğimiz nokta; askerimizin başına çuval geçirilirken verilmeyen nota bir vatandaştan haber alınamadığı için neden veriliyor!

Biz tüm vatandaşlarımız için aynı hassasiyeti taşıyor muyuz?

Yoksa başka bir bit yeniği mi var!

Diğer dert ettiğimiz nokta da nota verilmesi gereken durumlarda vermeyip bu işi müzik notası vermeye benzemez diyenlerin bir anda hassasiyet sahibi olmalarıdır.

Vatan ve milleti ilgilendiren konularda hassasiyet gösterilmeyip pek anlam veremediğimiz bir konuda nota verilmesi bizi dertlendirmekte derin düşüncelere sevk etmektedir. Bu hassasiyetin asıl sebebi nedir. Bu dava ile ülkemizin önü kesilecek ise bilelim, yok birilerinin önüne yatmak kurtarmıyor önü kesilecek ise onu da bilelim.

Yeni nota dizilimi do RE ZA mi fa sol la si do oldu bir anda!

Ya da: Reza yı sustur sen, dile benden ne dilersen, notası mı verildi zamanla gözükecektir.

Dış işleri bakanının mart ayında yaptığı açıklamalardan anlıyoruz ki 147 farklı ülkede 5.531 tutuklu ve hükümlü vatandaşımız var. Bu rakamın kahir ekseriyeti Almanya`da! Bunun oradaki mevcut nüfusumuzun fazlalığı ile orantılı aşikâr!

Reza Zarrab adlı meşhur ekonomi bükücü(!) vatandaşımızın ABD` denen para bükücü(!) ülkede tutuklanması da siyasi, bu da aşikâr!

Reza notasını dinlerken ve birilerine hesap sormak aklımızdan geçerken, büyük devletler nota verir ayakları gündemde tazeliğini koruyor iken bizim asıl AKP ve Erdoğan`dan hesap soracağız diye yola çıkanların listesine bir bakıp bu işin sonunda hesabın kime kesildiğini anlamamız gerekir.

Unutuldu ama hatırlatalım tam olmasa da az buçuk tekmili liste şöyledir: Süleyman Soylu, Numan Kurtulmuş, Devlet Bahçeli, Tuğrul Türkeş, Doğu Perinçek, Mustafa Destici, Yiğit Bulut vb.

Kendi kapısının önünde temizlik yapamayanların, gerekli hesapları soramayanların, açıklamalarındaki dönüşler ile rüzgâr gülünü hızlı çevirenlerin notası, müzik notasından hem de ninni notasından başka bir anlama gelmez!

Acı ama gerçek olan şu ki gündemi hala biz belirlemiyor, bize sunulan gündem içinde başkalarının bestelerini terennüm ederek vakit harcıyoruz.

19.11.2017

Bu Yazı 120 Kez Okunmuş

Yorumlar Toplam Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com