Haftanın Anketi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Ali Cantürk
EY PAPA VAY PAPA
Email:

Halkımız arasında `papazı bulmak` diye bir tabir vardır! Kötü bir sonuçla karşılaşmayı tarif eder.

EY PAPA VAY PAPA

Halkımız arasında "papazı bulmak" diye bir tabir vardır! Kötü bir sonuçla karşılaşmayı tarif eder.

Siyaseten bir devlet başkanının Papa ziyareti gerekli olabilir! Ama referandum zamanı eyy çektiğin, haçlı ittifakının manevi reisinin yanına gitmek aslında tam olarak ta papazı bulmak tabirine denk gelmektedir!

Denklik konusu açılmış iken gaz ile çalışan bir kitlenin gaza getirilmesi amacı ile paylaşılan bir resimden "denk koltuk" üzerinden birileri gazlanmaya çalışıldı. Bunu derin strateji, Osmanlının uyanışı, Papa ayağını denk al, kimi kandırıyorsunuz leyn, düzleminde capsler ile dillendirip görsel hale getirdiler.

Keşke dillendirmekle kalsalardı! İşi görsele dökünce ve bu görselin başka varyasyonları da ortaya çıkınca, bekledikleri ikinci "one minut" perdesi ellerinde patladı. Gerekli etkiyi yapmadı.

Zaten birincisinde "medarötöre söyledim" kısmı perdelenip, Fetocular tarafından yalnızlaştırılmaya, Menderes Özal Erdoğan denklemi içine çekilmeye çalışılan Erdoğan için bir PİAR çalışması idi. Zaten ondan sonra geçen yıllardaki İsrail ticareti ve İsrail`e yapılan katkılar göz önüne alınacak olur ise bu işin PİAR çalışmasından başka bir şey olmadığı da açıkça görülecektir.

Siyasi gazlama olarak anlamlı da olsa, bu benzetme ve yakıştırmalar profesör ünvanına, yazar titrine sahip, düşünür namı ile anılan kişiler tarafından yapılıyor olması kalite seviyesinin ne hallere geldiğini göstermesi açısından içler acısıdır.

Bu kalitesizlik ile dünya ülkeleri arasında istediğimiz sıralara yükselmek öküz altında buzağı aramaktan farksızdır.

Bazen tersten okumak iyi oluyor! Yapılan bir karikatürde, Partili cumhurbaşkanı ailesi ile birlikte papnın yanında poz veriyor. Baloncukta partili Cumhurbaşkanı: "Ahh!...Ah!.. Şimdi benim yerimde CHP` nin başındaki o zat olacaktı…Eyy Kılıçdaroğlu!.. Şehit cenazeleri kalkarken senin Vatikan` da ne işin var? Demek ne iyi olurdu." yazıyor.

Kalitesizliğin revaçta olduğu dönemde her şeyi alkışlayan bir kitleye doğruyu anlatmak için bazen tersten okuma yapmak gerekiyor. Okumayı sevmeyene tersten okumakta para etmiyor derseniz, tarihte kısa bir yolculuk yaptırın.

Yolculuk esnasında, çok kısa zamanda bu kadar dönüşten başları dönüyor ve acı gerçekler ile baş başa kalmak için hemen kaçıyorlar.

Amerikan askerlerine evlerine sağ salim dönmeleri için dua eden, Papadan dua bekleyen anlayışa ve bu anlayıştan dünya liderliği çıkarmaya çalışanlara biz de dua ediyoruz.

Bizim gibi sıradan vatandaşın duasından umarım rahatsız olmazlar!

08.02.2018

Bu Yazı 219 Kez Okunmuş

Yorumlar Toplam Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com