Haftanın Anketi
Ali Cantürk
GÜL VE DİKEN
Email:

Hiç bir şey bulamasa kendi ile kavga edecek potansiyele sahip AKP cenahının son kavga ve gürültü meselesi, parti kurucusu olan, başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı yapan Sayın Abdullah Gül oldu!

GÜL VE DİKEN

Hiç bir şey bulamasa kendi ile kavga edecek potansiyele sahip AKP cenahının son kavga ve gürültü meselesi, parti kurucusu olan, başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı yapan Sayın Abdullah Gül oldu!

Evlat baba ile kavga eder, kardeş kardeş ile kavga eder. Bunlar istenmese de hayatın acı gerçekleridir, istenmese de olabilecek şeylerdir.

 

AKP cenahının bir kısmı ile Sayın Gül`ün kavgası istenmeyerekten değil, basbayağı isteyerek, kaşıyarak ortaya çıktı!

 

Bu işin daha evveli yok mudur, elbette var idi. Ama kardeş kardeş geçiniyorlar idi! Bu kavganın duyulmaması Gül`ün kişiliğinden kaynaklanıyordu! Sayın Gül kendi renk vermese de özel kalemi ve hanımı bu kavgayı duyuruyor idi. Sayın partili cumhurbaşkanı ise hem hal ve hareketlerinden belli ediyor, hem de teşkilatta alttan alta bu kavganın altyapısını oluşturuyor idi.

 

Kavga geçmişin hesaplaşmasından çok geleceğe yönelik duruyor. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde işi zor olan Sayın partili cumhurbaşkanı, rakiplerinin Gül etrafında toplanıp aday yapılması ihtimalinden bile çekiniyor. Çünkü seçim çok riskli, Sayın Gül`ün aday olması çok daha riskli.

 

AKP cenahı tek adam üzerinden tüm kurgularını yapıp başkası mı var sorusuna Abdullah Gül takoz oluyor. Abdullah Gülü beğenmiyoruz deseler siz yaptınız, sizin adamınızdı sorusuna cevap veremeyecekler, kendi kurdukları başka adam mı var tezgâhı çökecek.

 

Başka adam mı var tezgâhı, zaten çürük bir tezgâh! Gerçekçi hiçbir yanı yok, kendi kurgularına kendileri cevap verince, kendi algılarını kendileri gibi safiyane okuyunca anlamı olan ama ne politik ne ideolojik anlamı olmayan sadece günü kurtarmaya matuf tamamen asparagas bir anlayış.

 

Ülkeyi, Sayın Erdoğan kurtaracakmış edası ile sunulan başka adam yok asparagası, ülkeyi bu hale kim getirdi sorusu ile bertaraf edilebilecek, kişisel kariyer planlaması yapan sıradan bir adamın Sayın Gül ve Sayın Erdoğan`ın CV` sini eline aldığında Sayın Gül`den yana tavır alacağı kesin olan müşahhas gerçeklik karşısında çökecek bir asparagastır.

 

Bu gerçekliği bildikleri için şimdiden Sayın Gül`e vurmaya, İngiliz adamı demeye başladılar. Bunu söylerken kendi alkışladıkları adamların kimlerin adamı olduğunu, kimlerden madalya aldıklarını, hangi projeler ile buralara geldiğini unutan bu zavallı cenaha hatırlatmakta fayda var, her gülün dikeni vardır!

 

Bu yazıyı Gül taraftarı olduğumdan ya da onu başta görmek istediğimden değil,  Sayın Gül` e vurdukça kendilerine vurduklarını bile anlamayan, eden bulur söylemini haklı çıkartan, dış güçlerin, uluslararası sermayenin desteği ile rahat rahat siyaset yapıp hava basanların, en ufak badirede tökezleyip sağa sola sataşmalarını seyretmek zevk verdiği için yazıyorum.

 

Sayın Gül`ün mücadeleci olmadığını biliyor, bu işe girerse AKP cenahını birileri daha çok yanına çekmek için yapacağını düşünüyorum.

 

AKP kuruluş sürecini AKP cenahına yakın Sayın Dilipak, Sayın Nasuhi Güngör`ün beyan ve yazılarına bakar isek Sayın Gül ve Erdoğan`ın birbirlerinden çok farkı olmadığı, nüans ve kişilik farklılıkları dışında hizmet alanlarının aynı olduğu görülecektir!

 

Biri gül ise diğeri dikendir, biri diken ise diğeri güldür. Ama aynı bahçenin gülü ve gülistanıdırlar.

05.01.2018

Bu Yazı 188 Kez Okunmuş

Yorumlar Toplam Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com