Haftanın Anketi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Ali Cantürk
İŞİN SUYU ÇIKTI
Email:

Kentsel dönüşümü beceremeyenler kenti sel sularına teslim etti. Yaklaşık yirmi yıldır kenti aynı zihniyet yönetiyor daha doğrusu yönettiği vehmine kapılıyormuşuz çünkü en ufak bir yağışta sular sel olup her yeri basar hale geldi.

İŞİN SUYU ÇIKTI

Kentsel dönüşümü beceremeyenler kenti sel sularına teslim etti. Yaklaşık yirmi yıldır kenti aynı zihniyet yönetiyor daha doğrusu yönettiği vehmine kapılıyormuşuz çünkü en ufak bir yağışta sular sel olup her yeri basar hale geldi.

 

Hadi her yeri anladık diyelim, sayın cumhurbaşkanının bile öve öve bitiremediği tufanlara dayanır denilen asrın projesi bile bu yağışlarda çalıştırılmadı! Venedik bile bizi kıskanmaya başladı!

 

Bildikleri ezberleri sular seller gibi şakıyanlar, önüne geleni danışman diye yanında tutanlar, karşısına muhalifini alıp karşılıklı programa çıkamayıp yandaşları ve beslemeleri karşısında ahkâm kesip konuşanlar bizi yine şaşırtmadı. İyi ne varsa aktan ne kötü ne olursa Hak`tan bilmeye devam ediyor ve tedbir almıyorlar.

 

Kentsel dönüşüm deyip daha bu konuda master plan hazırlayamayıp, İstanbul`u kupon arazi ve rant gözü ile görüp talanına vesile olanlar, kentin alt yapısına önem vermeyenler, telefonlara bakmayarak işi geçiştirenler ve bir hafta içinde yağacağı belli olan yağmur için tedbir almayıp hikaye okuyanlar bu işleri nasıl çözebilir ki?

 

Olanlar oldu ağlayıp sızlanma son yüzyılın en büyüğü lafları peş peşe gelir bir daha ki yağmur nasıl olsa 2-3 ay sonra yağar o zaman kadar nasıl olsa her şey unutulur. Seçim zamanı bol reklam, yeni hedefler, hala bu çağda sağ sol tartışmaları ile millet oyalanıp yaptıklarının cevabı yerine bekâra karı boşamak kolaydır teraneleri ile iş geçiştirilir.

 

Son altı yıldır planlı alanlar tip imar yönetmeliğinde bodrum kat meselesini müteahhitlerin baskısı ile uzatıp uzatıp duranlar iskan verdikleri bodrum katların su basması hususunda dut yemiş bülbüle dönüyor sorumluluktan kaçıyorlar. Nasıl olsa iktidar da kendilerinden bunun rahatlığı ile her türlü sorumluluktan sıyrılıyorlar.

 

İşin suyunu çıkarmak sadece şehircilikle alakalı değil. Belediyelerin borçların bir bakın! Takip etmek imkansız her yıl arttırıyorlar. Sorsan hizmet yapıyorlar sanki daha önceleri hizmet yapılmıyordu? Aynı partiden olsalar bile Esenler örneğinde olduğu gibi Mehmet Öcalan döneminden bu döneme borç en az 6 -7 kat arttı. Hizmet yaptı denilse yapılan binaları veya maliyetli hizmetleri büyükşehir yaptı. Öcalan döneminden bu döneme rutin haricinde bir hizmet artışı veya hizmet kalite artışı yaşanmadı. Peki, borç nasıl arttı! Harcama kalemlerinde artış çoğunluğu reklam işlerinde gözüküyordur.

 

Bu durum sadece Esenler için değil iktidara ait tüm belediyeler için geçerlidir.

 

Suyunu çıkartma işi işe alımlarda ve üst düzey yetkililerin eş dost kardeş işe yerleştirmesinde de kendini gösteriyor. Aile bakanının bakanlığın konusu icabı ailesine ait görevlendirmeler bu konuda medyatik olsa da birçok yöneticinin bu konuda işin suyunu çıkardığı herkesin malumudur.

 

Feto işinde işin suyunu çıkartmaları artık alenileştiği ve kanıksandığı için bir şey söylemeye gerek yok! Mazlum olursa direk ipini çekme, durumu iyi ise görmezden gelme ve affettik oldubitti anlayışı son sürat devam etmekte.

 

İşin suyu bu kadar çıkınca sel de kaçınılmaz olarak basıyor!!!

05.08.2017

Bu Yazı 213 Kez Okunmuş

Yorumlar Toplam Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com