Haftanın Anketi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Ali Cantürk
İŞİN SUYUNU ÇIKARMASALAR
Email:

Tilkinin kırk hesabı varmış hepsi tavuk üzerine misalinde olduğu gibi ittifak ortaklarının da işi gücü seçim ve ittifak çalışmaları!

İŞİN SUYUNU ÇIKARMASALAR

Tilkinin kırk hesabı varmış hepsi tavuk üzerine misalinde olduğu gibi ittifak ortaklarının da işi gücü seçim ve ittifak çalışmaları!

 

Koalisyon çok kötü ama koltuk kurtarmak için ittifak çok matah nasıl olsa!

 

Seçim için harcadıkları enerjiyi ülkenin ve belediyelerin sorunları için harcasalar güzel ülkem bu sıkıntıları yaşamayacak, ama nerede.

 

Ülke ekonomisi belli, dış politika belli, eğitim, sağlık, tarım, sanayi ve inşaat belli. Bunlardaki yanlışları düzeltme, daha iyisini yapma yönünde bir irade yok.  İradeyi bırak adam akıllı bir izah bile yok!

 

Dış güçler ile ittifak kurup dost olanlar, olan kötülüklerden dış güçleri suçlayarak kendilerini aklıyorlar. Neyse ilahi adalet var da paklanamıyorlar!

 

Birbirilerine hakaretleri yüz kızartıcı olanların, koltuk muhafazası ve seçim kazanma adına ülkenin insanlarını şer ve dış mihrak görecek kadar pespaye anlayışları ile kurdukları ittifak seçim kazandırdı ama yol yürümeye yetmiyor!

 

Ne para politikası, ne maliye politikası olmayan, olmasını bırak bunlara ait yol haritası çizecek elemanları bile tasfiye edip dış güçler diyerek her hamlelerinde dış güçleri güçlendiren bu yapılar ve anlayışlar devlet ve devlet yönetimi hususunda işin suyunu çıkarmaktadır.

 

Bu millet saltanata alışkındır lakin aile şirketi yönetir gibi ülke yönetmeye alışkın değildir! Dün dündür bugün bugündür diyerek politika yapılmasına alışkın olsa da birbirlerine hakaret edip dün sövdüğü ile bugün kanka olan politika anlayışına alışkın değildir. Lütfen işin suyunu çıkarmayın, insanların doğası ile oynamayın.

 

Önümüzdeki seçim, yerel seçim! Yerel seçimlerde; en ufak yağmurda çöken altyapı, su baskını yiyen evler, keşmekeş trafik, kentsel dönüşümü beceremeden şehirleri beton yığını haline getirme çalışmaları, imar barışını bile para olarak gören belediyecilik yaklaşımı ile belediye başkanları ilçe teşkilatları kavgasında harcanan hizmet anlayışı gerçeği varken bunlar konuşulmayacaktır!  Kendilerine oy vermeyenleri seçim zamanı dışlama ve hain görme anlayışının suyunu çıkaracaklardır.

 

En iyi savunma saldırıdır anlayışı ile daha şimdiden ittifakın küçüğü bu tür salvolara başladı. İşi zor tabi, resmi bir payesi yok, eleştirecek çok şey varken eleştiremiyor ne yapsın muhalefet olmasına rağmen iktidarmış gibi yaparak muhalefete bühtanda bulunuyor.

 

İşin garibi bunu yaparken de işin suyunu çıkartıyor daha dün beraber olduğu dava arkadaşlarını da vatana ihanetle suçluyorlar! Hükümet ve devlet kavramlarını iğdiş ederek hükümete muhalefeti devlet düşmanlığı görme yanlışına düşüyorlar.

 

Siyaset yönetmek kadar hizmet etme sanatıdır. Yönetmekten kaçarak, yancılık yaparak siyaset yapılırsa işin suyu çıkacağı bellidir.

 

Belediye başkanlarının birçoğu kendi başına girse mevcut aldıkları oyun %1 ini alamazlar! O beceri, sempati ve liyakatten uzaktırlar. Bu gerçeğe rağmen egoları ile işin suyunu çıkartıp ahkâm kesmekten ve şatafattan uzak duramazlar.

 

Bozulan ekoloji sonrası su baskınları fazlası ile artmışken işin suyunu çıkartanlar da eklenince bu seçim çok sulu geçecek.

 

Birçok bitki suyu sever de %96`sı su olan hıyar çok yetişmese bari!

13.09.2018

Bu Yazı 21 Kez Okunmuş

Yorumlar Toplam Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com