Haftanın Anketi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Ali Cantürk
OY Kİ NE OY
Email:

AKP oy derdine düştüğü için, yapmayacağı şey kalmayan kolaycılığı ile düşünce yapısının merkezini oluşturan muhafazakâr demokrat anlayışı içselleştirmiş bir şekilde seçim öncesi paket üzerine paket açıklıyor.

OY Kİ NE OY

AKP oy derdine düştüğü için, yapmayacağı şey kalmayan kolaycılığı ile düşünce yapısının merkezini oluşturan muhafazakâr demokrat anlayışı içselleştirmiş bir şekilde seçim öncesi paket üzerine paket açıklıyor.

Havuz medyasının amirali  Sabah Gazetesi; 21 Nisan 2016 tarihli manşetinde “CHP’ nin vaatleri Türkiyeyi batırır” diye manşet atıyor aynı gazetede  o zamanki  muhalefetin taleplerini bu gün "81 milyona Bahar Müjdesi" olarak veriyor. Utanma, sıkılma olmayınca, dün dündür saflığı serde yeşerince istediğin manşeti atıyorsun nasıl olsa.

Peki AKP yi bu duruma ne getirdi. Tabi ki de sabah akşam kamuoyu yoklamaları ile yatıp kalktıkları için, yanlarına aldıkları destekçilerinin de sonucu değiştirmediğini gördüler.

Erkenden de öte baskın seçime gidiş ekonomik sıkıntılardan dolayıdır. Bunu vatan millet Sakarya ayağı ile sunup, bizi çekemiyorlar sosu ile sunsalar da artık, saklayamayacaklarını bu şekilde bir yıl sonra seçime giderler ise hezimete uğrayacaklarını çok iyi gördüler.

Merkez Bankası faiz artırımı yaptı ama dolar dinlemiyor, faiz için höyküren partili cumhurbaşkanından ses seda çıkmıyor!

İhracatta rekor deseler de 2023 hedefini tutturamayacaklarını herkes görüyor. İhracatta rekor diyenler ithalatta rekoru ve dış ticaret açığını görmüyor.

Oyunları bozacak tek isim Erdoğan diyenler bunu nasıl bozacağını söyleyemiyor. Ya da bunca zamandır bu oyunlar kurulurken veya oyun varken niye çözemedi izah edemiyor. Hala hayal aleminde doğmamış çocuğa don biçmek, öküz altında buzağı aramak ile meşguller.

Maliye ve para politikaları iflas etmiş olan bu iktidar, bahar müjdesi diye verdikleri seçim öncesi oltası ile de ekonomik sistemin aslında ne boyuta geldiğini üstü örtülü beyan etmiş oluyorlar!

İmar barışı dedikleri şey sıcak para edinme amaçlı çok geç kalınmış bir tavır ve kentsel dönüşümü baltalayıcı, inşaat sektörünü riske atıcı sadece para gelsin de nasıl gelirse gelsin mantığı ile çıkartılmış, af deme cesareti bile gösterilemeden barış diye geçiştirilmiş, içeriği daha sonra netleşecek bir taslak!

Vergi borcu silinmesi, diğer cezaların yapılandırılması ve faiz indirimi ekonomik durumun kötülüğünü ortaya sergilerken fırsat paketi olarak sunulan ve seçim fırsatçılığı olduğu her kaleminden belli olan bu seçim oltasının ne kadar işe yarayacağı meçhul ve spekülatiftir.

Bu fırsatçılıkla seçim alsalar bile kötü gidişatı durduramayacakları daha şimdiden bellidir. Bakan Şimşek ve ekonomi bürokratları ile Reis ve onun aveneleri farklı telden çalmakta, sıcak paraya dayalı ekonomik düzenin er veya geç çökeceği işi bilenlerce dillendirilmektedir.

Fırsat diye sunulan bu kalemler içinde yine çalışanlar unutulmuş gözükmektedir. %54 gibi oranla işçi çalışanları, ay sonunu getirememekte, borç yükü ile inim inim inlemektedir. Hak ihlali olarak emeklilikte yaşa takılma zulmü devam ettirtilmektedir. Kendi insanına para bulamayan anlayış liderlik imajı adına saraya ve mültecilere para bulabilmektedir! Tabi ki de borçla.

16 yıl boyunca IMF ye borcu ödediğini söyleyip, iç ve dış borcu arttıran, borç yiğidin kamçışıdır deyip, kamçıyı vatandaşın sırtında hissetmesine sebep olan bu anlayış satacaklarını satmış ama borcu kapatamamıştır. İnşa, yol ve köprü ile vatandaşın gözünü boyamış bunların hepsini borçlanarak yapmış geleceği de ipotek altına almıştır.

Oy  uğruna bahar fırsatı sunan bu düzeni bu hale getirenlerden kurtulmak için fırsat doğmuştur.

BOP eş başkanlığını içine sindirenler, Arap Baharı ile Müslüman ülkelerin dağılmasına yardım edenler, Oslo süreci ve  ikiz yasalar ile ülkenin düşmanlarını sevindirenler, birbirlerine ettikleri hakaret ve küfrü unutup bir araya gelmekte beis görmeyenler, bu ülkenin farklı düşüncelerde insanlarının bir araya gelmesinden rahatsızlık duyuyor ise onları rahatsız edip oy oy diye inletmek vatandaşlık görevidir.

02.05.2018

Bu Yazı 157 Kez Okunmuş

Yorumlar Toplam Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com