Haftanın Anketi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
HÜSEYİN HABİP TASKİN
BİRİLERİ İDAM DİYOR
Email: habibtaskin@gmail.com

Nasıl bir ülkede yaşıyoruz? Seçim mi? Tehdit mi? Dayılanarak konuşma mı? Ne ararsan var. Seçim demokratik değildir. Resmen seçime gölge düştü. Asıl gölge çok önceden düştü. Daha doğrusu düşürdüler.

 BİRİLERİ İDAM DİYOR

Nasıl bir ülkede yaşıyoruz? Seçim mi? Tehdit mi? Dayılanarak konuşma mı? Ne ararsan var. Seçim demokratik değildir. Resmen seçime gölge düştü. Asıl gölge çok önceden düştü. Daha doğrusu düşürdüler.

AKP ve Erdoğan Selahattin Demirtaş’ın açıktan kellesini istiyor. İşi ilerletmişler, “Çıraklık dönemini, kalfalık dönemini bitirdim” diyor. Buna diploma istenmiyor bilginiz olsun diye yazdım. Bari diktatörlüğünü ilan etseydin de hepimizin kellesini alsaydın?  Toptan bu işler ucuza gelir.

Erdoğan Selahattin Demirtaş’ın idamını miting konuşmasında dile getirmesiyle seçim malzemesi yapması, gerçekten böyle istemesindendir.  Var sayalım Demirtaş’ın kellesini aldırdı. Sıra kimde? Devrimcileri geçiyorum.  Nedenini biliyorsunuz? Her dönem iktidara gelen saldırıyor. Sıra da kimler var: CHP, İyi Parti, Saadet Partisi’nde.

HDP’ye, AKP iktidarında yapılan baskıları hepimiz biliyoruz. HDP’yi bitirdiğini varsayalım! CHP, İyi Parti, Saadet Partisi ve diğerleri de bitecektir. Sizlerin kellelerini de altın tepside sarayında isteyecektir. Kuşku duyduğu herkesin kellesi de böylelikle gidecektir.

Ben şaka olsun diye yazmıyorum. Düşüncemi aktarıyorum.

Türk Kürt, Alevi Sünni, devrimci ülkücü çatışmaları körüklenmedi mi? Körüklendi ve körüklenmeye devam ediliyor. O kötü, bu kötü, o kaka, bu kaka! Sen mi iyisin?

Hiçbir halk kötü değildir. Ne de birbirinden üstündür. İnsandır, candır. Herkesin yaşam hakkı vardır. Hiçbir halkın yaşam hakkını gasp edemezsiniz. Dilini ve kültürünü yok sayamazsınız.

HDP’ye tüm partiler sahip çıkmalıdır. Benim seçime güvenim yok! Ama oyum HDP’ye, Selahattin Demirtaş’adır. Baskının, zulmün arttığı bu ortamda toplum olarak kırılmaya doğru gidiyoruz.  İşin ucu geldi dayandı HDP’ye . Nereden bakarsanız bakın seçimde kilit partidir.

CHP, İyi Parti, Saadet Partisi bu olayın üzerine gitmez ise asıl kırılma bundan sonra yaşanacaktır. Yedi iklim hesabına döner ülke. Bu ülkenin tüm insanlarına yazık olur.

Erdoğan ve ailesi kendi saltanatları, imparatorluğu için her yere saldırıyor. Gündemi kendi ellerinde tutmaya çalışıyor. HDP’yi kolay lokma zannediyor. Dikkat edin o lokma bir yerlerinizde kalmasın?

BU ülkenin kaynaklarını HDP, Selahattin Demirtaş emperyalistlere peşkeş çekmedi. Devlete ait fabrikaları kapatıp, iflas diye yandaşlarına ve emperyalist aracılara satmadı. Madenlerimizi emperyalistlere yerli satılık işadamlarıyla peşkeş çektirmedi. Yolsuzluğu, rüşveti aklınıza ne gelirse HDP, Selahattin Demirtaş yapmadı.

İlk önce AKP kendi iktidarında bu ülkeye verdiği zarara bir dönüp baksın.

Demokratik bir anayasa şarttır. Herkese eşit yurttaşlık hakkı verilmelidir. Dillere ve kültürlere saygı gösterilmelidir. Irkçı, kafatasçı söylemler yasaklanmalıdır. Geçmişle yüzleşmeliyiz. Bir arada fikir ayrılıkları olsa da konuşabilmeliyiz. Çözüm üretmeliyiz. Barış içinde işkencesiz, baskısız her yurttaş yaşamalıdır. Düşüncesinden dolayı insanlar devletin gizli elleriyle öldürülmemelidir. Yapılan tüm olumsuzlukların üzerine gidilmelidir. Buraya yazamadığım insani değerleri, doğayı, hayvanları, her şeyi konuşmalıyız. Parti ayrımı yapmadan.

Hüseyin Habip Taşkın

13.06.2018

Bu Yazı 59 Kez Okunmuş

Yorumlar Toplam Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com