Haftanın Anketi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
HÜSEYİN HABİP TASKİN
YUNANİSTAN`DAKİ YANGIN ÜZERİNE
Email: habibtaskin@gmail.com

Komşudaki yangını kişi olarak ya da bazılarını ilgilendirmiyorsa, düşüncelerinde insani duyguların bittiği anlamı çıkar. Irkçı, faşist düşünce akımını teşvik eden devletlerin izlediği politikadan kaynaklanır. Bizim ülkemiz içinde geçerlidir.

 YUNANİSTAN`DAKİ YANGIN ÜZERİNE

Komşudaki yangını kişi olarak ya da bazılarını ilgilendirmiyorsa, düşüncelerinde insani duyguların bittiği anlamı çıkar.   Irkçı, faşist düşünce akımını teşvik eden devletlerin izlediği politikadan kaynaklanır. Bizim ülkemiz içinde geçerlidir.

Yunanistan’daki yangına, mal ve can kaybına sevinen cehennem zebanileri var. Aklıma gelen şu: Hani “Allah hepimizi eşit yaratmıştı?” Gerçekten yarattı mı? Pratiğe baktığımızda öyle bir şeyin olmadığını görüyoruz.

Gavur, cavur cümle nasıl kullanılırsa kullanılsın. İçinde küçümseme, aşağılama, ırkçılık, faşistlik barındırıyor.

Yunanistan’daki acıyı paylaşamayan örümcek kafalılar. Türkiye’deki yaşanılan bunca acıyı, yaşanacak olan acıları nasıl anlayabilsin? Anlayamaz. Kendi ırkının bulunmaz bir Hint kumaşı olduğunu okullarda öğretildiğinden, diğer halklar kötüdür, aşağılıktır anlayışıyla hareket eder.

Oysa bu dar çerçeveliler; okuyup, araştırma dönemine girseler, kendilerine öğretilen, insanlık dışı olan bu anlayışı mahkûm ederlerdi.

Acıları paylaşmanın dili, ten rengi, kültürü olamaz. Acılar paylaşıldıkça insanlar arasındaki köprüyü kurar. Sağlam temeller üzerinden, halkların birliği, paylaşımı ve kardeşliği ortaya çıkar. Bu ortamı istemeyen düzenlerde karalama, aşağılama kampanyasını gerzeklerle sürdürür.

Yunan halkının yaşamış olduğu orman yangını sonucunda ölen yurttaşların acısını, felaketini,  her ne kadar ülkemizde kafatasçılar olsa da, iğrenç açıklamalar yapsalar da, onlara inat içimizde hissediyoruz.

Yunan halkının acısı bizlerin acısıdır. Geçmiş olsun komşum…

Hüseyin Habip Taşkın

31.07.2018

Bu Yazı 93 Kez Okunmuş

Yorumlar Toplam Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com