Haftanın Anketi
Şenol Özyurt
2018 Yılı Genel Kuruluna Sn.Yaşar Küçükçalık`ın El Hareketli Talimatları Damgasını Vurdu!
Email: terzioglu61@hotmail.com.tr

Sn.Yaşar Küçükçalık`ın talimatları anında yerine getirdikleri gözlerden ve kamera kayıtlarından kaçmadı!

 2018 Yılı Genel Kuruluna Sn.Yaşar Küçükçalık’ın El Hareketli Talimatları Damgasını Vurdu!

Sn.Yaşar Küçükçalık’ın talimatları anında yerine getirdikleri gözlerden ve kamera kayıtlarından kaçmadı!

Tekstilkent Yönetim Kurulu Başkanı’nın Özel Avukatı Sn.Nilgün Öktem Ve Kooperatif Danışmanı Kemal Özmen tarafından ana sözleme ve kooperatifler kanununa genel kurul salonunda gündem maddeleri hakkındaki oyları divan kurulu saymanlarının sayması gerekirken, hukuka aykırı olarak genel kurul salonunda Sn. Nilgün Öktem tarafından oyların sayılması, divan kurulu yazmanı tarafından yazılması gereken seçim tutanaklarının. Kooperatif avukatı Sn. Nilgün Öktem tarafından eksik ve gerçeğe aykırı olarak düzenlemesi ve buna dört bakanlık hükümet temsilcisi tarafından göz yumulması akıllarımızda soru işaretlerine sebep olmuştur.

Sn. Yaşar Küçükçalık yönetim kurulu üyeleri olağan genel kurul salonunu neden terk etti!

Tekstilkent’te 2017 yılında yapılan olağan genel kurul salonunda divan başkalığı seçimi oylamasında yeteri kadar oyu alamayan ve divanı kaybedeceğini anlayan ve sürekli olarak mikrofondan ortaklarına hukuk ve adalet dersi veren Sn.Küçükçalık genel kurul salonunu terk ederek ortaklara hesap vermekten adeta kaçtı.

Masrafları ortaklara ödettirdi!

Sn.Yaşar Küçükçalık demokrasi ve adalet’ten bahsetti! ,

1163 kooperatif kanununa neden uymadı!

Tekstilkent 2018 yılı Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı usulsüzlüklerin denetimi sonrasında bakanlık talimatı doğrultusu ve süresi içerisinde yapılması gerek olağan genel kurulunda zorda olsa sadece 6 ortak 3 er dakika konuşma fırsatı bulabildi.

2016 ve 2017 yıllarına ait genel kurul yaklaşık olarak 9 saat sürdü. Yönetim kurulu faaliyet raporu ile 2017 faaliyet raporu kapsamlı olarak okunarak müzakere edilmesi engellendi. 2016 ve 2017 yılarına ait gelir gider hesaplarının genel kurula kapsamlı olarak sunulmaması ve müzakereye edilmesinin önü kapatılarak oldubittiye getirilmiştir. Bakanlık temsilcileri adil genel kurul olmasını engelledi, yasal sorumluluklarını yerine getiremedi.

Tekstilkent’te 2018 Genel Kurulu saat 19:00 bitmesi akabinde hükümet temsilcileri gözetiminde divan yazmanı tarafından hazırlanması gereken seçim tutanakları yönetim kurulu başkanı Sn.Yaşar Küçükçalık’ın 18 yılık özel avukatı olan Sn.Nilgün Öktem tarafından gerçeklere aykırı kendi istek ve arzusuna göre dizayn etmesi ve müdahale etmemizi engelleyerek toplantı süreci boyunca divan kuruluna verilen muhalefet şerleri ve gündemde görüşülen maddeler hakkında konuşma yapma için verdikleri dilekçelerin divan başkanı tarafından tamamının kaybedildiği şeklinde bir beyanı almaksızın sanki bu şekilde bir muhalefet şerlerini yok sayarak hazırlanması ve hükümet temsilcilerini ikaz etmemize rağmen dikkate almamaları 3127 kooperatif ortağının haklarının gasp edilmesine sebep olduğundan, haklarında görevi kötüye kullanmak ve sorumluluk davası açılması yönünde suç duyurusunda bulunulacaktır. 02.04.2018

05.04.2018

Bu Yazı 422 Kez Okunmuş

Yorumlar Toplam Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com