Haftanın Anketi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Yunus Türkölmez
`KAHVE TADINDA TARİH VE SİYASET`
Email: yunisturkolmez@gmail.com

Emekliliğin tadını çıkarmayı düşünürken Gazete Esenler`in imtiyaz sahibi sevgili dostum Hasan Gürsoy`un teşvikiyle tarih ve güncel siyaseti harmanlayan yazılar kaleme almaya başladım.

"KAHVE TADINDA TARİH VE SİYASET" 

Dünü Bugüne Bağlayan Yazılar

Emekliliğin tadını çıkarmayı düşünürken Gazete Esenler’in imtiyaz sahibi sevgili dostum Hasan Gürsoy’un teşvikiyle tarih ve güncel siyaseti harmanlayan yazılar kaleme almaya başladım. 
Yerel yönetimler ve kamu yönetiminin genel sorunlarına, yıllarca çalıştığım PTT ve Türk Telekom’un kurumsal tarihinin yanı sıra çalışanların örgütlenme ve hak alma mücadelesine de yazılarımda yer verdim. Konuları ele alırken çok bilinen yanlarındansa daha az bilinen ve fazla önemsenmeyen yanlarını öne çıkarmaya çalıştım.
Mehmet Akif Ersoy’dan Samsatlı Lukianos’a, Mehmet Emin Rauf Paşa’dan Sofokles’e birçok tarihi kişiliğin izinde geçmiş ile günümüz arasında köprüler kurulan bir yolculuğa davet ediyorum sizi. Dershaneler, sarayın inşaat maliyeti, yolsuzluk ve rüşvet gibi güncel sorunlarımızın geçmişimizdeki izini sürmeye çağırıyorum. 
Beyoğlu telgraf işçilerinin örgütlediği ilk greve, postane işgalleri yıllarına götürmek istiyorum. Başka bir dünya mümkün mü sorusuna bu topraklardan verilen kısacık bir yanıt olan Fatsa deneyimi ile Terzi Fikri Sönmez’le başka bir yerel yönetimi tartışmaya açmayı umut ediyorum.
Nâzım Hikmet’in “Ne ah edin dostlar, ne ağlayın! / Dünü bugüne / bugünü yarına bağlayın!” dizelerinden el alarak kitaplaştırdığım yazılarımı takdirlerinize sunuyorum. Hasan Gürsoy

16.08.2017

Bu Yazı 657 Kez Okunmuş

Yorumlar Toplam Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Mustafa Kemal ATATÜRK
GAZETE 1. SAYFALARI
Lütfen Menüden Gazete Seçiniz
HİÇ BİR ŞEYİN GİZLİ KALMASINI İSTEMİYORSANIZ BİZİ ARAYIN 0212 569 62 62 0 535 734 89 88 Email:gazeteesenler@gmail.com