AFAD İstanbul Gönüllülük Eğitimleri Başladı.

AFAD İstanbul Gönüllülük sistemi yüz yüze eğitimlerine başladı.

17:13:16 | 2021-09-08

Haber: Şenol Özyurt

AFAD, “Afetlerde Türkiye’nin Ortak Gücü” anlayışıyla afet yönetimi faaliyetlerini planlar, gerçekleştirir, yönlendirir ve koordine eder. Dünya genelinde arama kurtarma, insani yardım, tahliye ile transfer çalışmaları yürütür ve insani altyapılar kurar.

Bu hizmet Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı işbirliği ile e-Devlet Kapısı altyapısı üzerinden sunulmaktadır devlet üzerinden Afad gönüllüsü Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Gönüllülük Başvurusu yapıp Takibini yapabilirsiniz

 

Afad Gönüllüsü Uzaktan Eğitim.

1. Afet Risklerini Azaltma

2. Afet Risklerini Anlama

3. Kişisel Stres Yönetimi

4. Arama Kurtarma Faaliyetlerinde Kullanılan Düğümler

5. Birey ve Aileler için Afet Bilinci Eğitimi

6. Liderlik

AFAD Gönüllüsünün kim olduğu ve AFAD Gönüllüsüne neden ihtiyaç duyulduğunun farkındalığına sahip, afetlerle ilgili temel kavramları bilen, yangın, tahliye ve ilk yardım konularında ön bilgi sahibi olarak farkındalık kazanmış, AFAD Gönüllülük sistemi uzaktan eğitimlerini tamamlamış gönüllülerdir.

Uzaktan Eğitimlerin Başarı İle Tamamlanması Sonrasından Afad Gönlüsü Olarak Yazılı Bir Dilekçe İle Yüz Yüze Eğitime Katılma Talebinizi İçerir Bir dilekçe müracaat edilmesi üzerine

İstanbul Afad Eğitim Birimi tarafından değerlendirilen gönüllülere telefonla ulaşım sağlanarak eğitim tarihi hakkında bilgi verilmek suretiyle istekli olan gönüllere Branşların da Uzman AFAD Eğitimciler Tarafından 5 Gün Süren 25 saatlik eğitim sürecine dahil edilerek Eğitimlerini Başarıyla tamamlayan Afad Gönüllülerine KATILIM BELGESİ Tanzim Edilmektedir.

Çevrimiçi eğitimlerini tamamlayan İstanbul 4 Grup gönüllülerimizin Arama ve kurtarma, sosyal yardım, yangın ve ilkyardım konularında, profesyonel ekiplere destek olabilecek Destek AFAD Gönüllüsü eğitimleri İstanbul Afet Eğitim Merkezimizde gerçekleştirilmiştir.

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   İstanbul Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı CHP İYİ PARTİ Sadet Partisi

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>