AĞZI OLAN KONUŞUYOR

Ağız elbette konuşmak içindir. Ama ağızdan çıkan her şey anlamlı ve değerli olmuyor.

15:12:39 | 2019-05-24
ALİ CANTÜRK
ALİ CANTÜRK      canturkali52@gmail.com

Ağız elbette konuşmak içindir. Ama ağızdan çıkan her şey anlamlı ve değerli olmuyor.

Ağzından çıkanı kulağın duyması süresince, başka kulaklar da söylenileni duyunca çarşı karışıyor.

Esenler Belediye başkanı konuşmayı seven, hitabeti düzgün biri. Lakin teknik konuşmayı sevmiyor, hatipliği daha çok hamasete dayalı. Hamasi konuşmalar etkili olduğu kadar, yan etkili de olabilir.

Hamaset yapılınca hamsinin kavağa çıkması bile gerçek olur.

AKP genel siyasetçileri de hatiplik olarak iyiler ama aynı genelleme burada da söz konusu, konuşmalar hep hamaset üzerine. 

Kaynağı, aslı astarı olmayan, konu bütünlüğü dahi olmadan, masal, hikâye ve atmasyonlar ile konuşmak kolaydır. Zaten akademik te konuşmuyorsun değil mi?

İyi de atılan ok ve söylenilen sözün geri dönüşü olmuyor!

Pardon, bu hamasetçi beyler, yayın yasağı getirerek, sakladıklarını veya saklayabildiklerini zannetseler de algı ve trol bağırtıları ile gizlediklerini düşünseler de duyanlar duyması gerekeni duyuyor, gerçekleri yaşayanlar algı operasyonlarına kanmıyor.

Şu, İstanbul'u Yunanlı kazandı manşeti de aslında, başka bir gazeteciden aldığı duyum üzerine yapılan bir haber! Bu haberi uçuran gazetecide aslında iktidar borazanı biri! İşin bu tarafı pek irdelenmiyor! Duyum olduğu için borazanın ismini vermeye gerek yok!

Sayın İmamoğlunu, kendi kısır çekişmelerine sokmak istiyorlar. Oysa Yunanistan'a gitmeye gerek yok, yerel basın Sayın Göksu'ya epey sorular sordu, cevap alamadı! En basitinden ilçe borcunu, reklam harcamalarının bedelini, Havaalanı ve Turgut Reiste yapılan inşa faaliyetlerinin emsalinin sorulduğunu ve cevap verilmediğini hatırlıyorum.

Ne hikmetse Sayın İmamoğlun'dan bunu bekleyenler, bir İmralıya Apo'ya bir Samsun 19 Mayıs etkinliğine koşturuyor. Giderken Fesli Kadir Mısırlıoğlu'nu da mezarında koşuşturmaları ile rahatsız ediyorlar!

Ağzı olan konuşunca, Japonların bulduğu yüz tanıma teknolojisi de çöpe gidiyor! Bu hamasetçi taife, soyadından ve tipinden kimin hangi partiye oy verdiğini anlayabiliyor! Bu absürtlük bile çoğunluk algısı ve tekelci basın anlayışı yüzünden çok gündeme gelmiyor.

Ağzı olanlar boş boş konuşsa da yayın yasağı getirse de hukuka inancı olan hukuksuzluğu görüyor, vicdan sahipleri mantıksızlıklara ses çıkarmasa da olanları unutmuyor.

Gereksiz konuşma ağzı yormaktan başka bir tek gazlanmayı sevenleri memnun ediyor. 21.05.2019

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>